oddíl: Celé dopoledne jsme strávili v příjemném stínu místního lesa, kde jsme testovali naše mozkové závity i fyzické schopnosti. Od snídaně jsme plnili Bobříka opatrnosti, jehož náplní bylo po celý den u sebe opatrovat syrové vejce. Celá polovina našeho oddílu úspěšně donosila své vajíčko až do večerního nástupu!!! Odpoledne jsme společně s našimi mrňaty dováděli v táborové plastové nafukovací požární nádrži.
oddíl: Celý den jsme hráli hry v táboře, cachtali se v bazénku a hlavně jsme zajišťovali službu pro celý tábor. Právě jsme nastoupili noční hlídku, která bude určitě náročná, nad táborem se stahují mračna, začíná pěkně fučet a temnou oblohu křižují blesky, které osvětlují celý tábor.
oddíl: Dopoledne jsme si procvičili naše jazykové dovednosti při běhacím scrabblu a poté se nepozorovaně pohybovali po táboře, a tím plnili bobříka neviditelnosti. Po poledním klidu jsme se vypravili na koupaliště pod Janovičkami, abychom zchladili naše rozpálená těla.
oddíl: Dopoledne jsme strávili výrobou totemů pro hru, která bude náš oddíl provázet celý tábor. Po poledním klidu jsme vyrazili společně s 5. oddílem na koupaliště pod Janovičky a den zakončili extrémním závodem Cestou lesem poslepu, z patnácti dětí máme 14 očí.
oddíl: My jsme se dnes hlavně museli obejít bez hlavního vedoucího, který byl odvolán na dnešní den do svého zaměstnání, přesto proběhla všestranná kvalitní rozvička vedená zástupcem hlavního vedoucího, poručíkem Borovicem z Prahy, poté jsme se kvalitně nasnídali a s chutí se vrhli do renovace potápějícího se Bismarca, jedničce místní flotily, a udělali z ní zaoceánské plavidlo (brzo kvalitu naší práce otestujeme v našem přímořském letovisku pod Janovičkami). Po vydatném obědě jsme se přemístili pod Janovičky a užili si různorodých vodních radovánek, osvěžili se probiotickou svačinou a opět pokračovali ve vodním dovádění.
Zprávy z týlového zabezpečení: Kuchyně i nadále vytrvale odolává neutuchajícímu náporu věčně rozmlsaných táborníků a nenažraných vedoucích. Horké počasí poprvé v dějinách tábora „donutilo“ naše kuchařky k použití externího chladicího zařízení (nohy ve škopku). Táborová zdravotnice úspěšně vede boj se zákeřnými klíšťaty. Dnes byl náš tábor podroben hloubkové kontrole pracovnice Krajské hygienické stanice, které nezbylo než konstatovat, že je naše zařízení v naprostém pořádku. Citace ze zápisu z kontrolního protokolu:„V době výkonu státního zdravotního dozoru děti prováděly činnosti pod dozorem výchovných pracovníků. Byl zajištěn dostatek pitného režimu – nápoje jsou k dispozici po celý den na stinném místě.“
P. S. Tornádo opustilo Heřmánkovice i s naším táborem. Děti k vyzvednutí ve Varšavě 17. 8., předpokládaný přílet v 15.00 SEČ, bližší informace na www.pocasie.pl.
P.P.S. Jinak se po dobu našeho tábora nic zvláštního nestalo.
P.S. a P.P.S. Neautorizovaný text.