1. oddíl: V pátek jsme spolu s nultým oddílem absolvovali výlet do Adršpašských skal, kde jsme 2 trošku zmokli na kost, slunce nás vždy osušilo taky až na kost. Hlad byl taky na kost a tak jsme si večer v táboře nacpali bříška buřtama… až na kost.
V sobotu jsme celý den sloužili ke spokojenosti kuchařek i zbytku tábora a nyní zajišťujeme noční hlídku a rozháníme mraky, aby nepršelo. Stihli jsme také batikovat trička a uvařit si prvotřídní kotlíkový buřt guláš.
2. oddíl: V pátek jsme sloužili lidu, rozštípali jsme veškeré dostupné dřevní hmoty, drhli jsme všechny hrnce a talíře a mísy a pekáče a táci a …. pak jsme se vydrhli navzájem v bazénu. Sušili jsme se jako pejsek a kočička, na šňůrách střídavě mezi deštěm a sluníčkem.
V sobotu jsme budovali lesní sídliště, načež byla vyhlášena architektonická soutěž na najhezčejší kadiseptik. Vyhrála lucka, která vymyslela stromy obaléné mechem. V kravíně jsme se pomazlili s malými selátky a podojila staré krávy. Trošku mlíčka jsme si donesli i do tábora. Děti se porvali nejlepší pozici při fotografování s telaty. Křeček to viděl a uznal, že byla krásná…
3. oddíl: V pátek jsme vyrazili vlakem na celodenní výlet za pokladem Teplických skal. Skály nás okouzlily svojí krásou, když se kapky deště rozbíjely o naše pláštěnky a vypařovali se v nastávajícím slunečním jasu. Stejně to vypadalo mezi našima nohama, tekly tam potoky… Poklad jsme navzdory nepřízni počasí získali a výlet si užili.
V sobotu (to jako dneska) jsme se zdržovali v táboře, relaxovali jsme po náročném výletě a házeli jsme vším možným i nemožným a děti se schovávali svým vedoucím (bobřík neviditelnosti). Bohužel se všichni časem zviditelnili. V parném letním počasí jsme dováděli v blankytně modrém táborovém bazénu a ještě před večeří jsme provedli důkladnou očistu našich těl v teplé sprše. Dnešní noc ti odvážnější z nás (tedy bez vedoucích) tráví noc pod širým nebem.
4. oddíl: Páteční dopoledne jsme strávili na šipkované, kterou připravali jedna půlka pro druhou půlku a byla celkem hýždě. Odpoledne jsme protáhli svoje těla výšlapem do Broumova a zaměstnali jsme naže prázdninami zlenivělé mozečky na interaktivní výstavě Play Broumovsko. Vedlejším produktem našeho výletu se neplánovaně stalo, že jsme zrujnovali tamní vietnamskou komunitu a vykoupili veškeré gumičky na pletení hustě oblíbených mrtě náramků.
Sobotu jsme si díky velké oblibě pěších pochodů zajeli autobusem do Pěkova a poté pěškobusem na Hvězdu, kam nám Hlavas laskavě přivezl hustokrutěmrtědobrou svíčkovou s nudlovou polévkou. K dokonalosti scházela pouze šlehačka a brusinky. Po super obědě bylo sice těžké se zvednout z mechových lůžek, ale lákala nás vidina brambor na loupačku k večeři a tak jsme svoje přežraná tělíčka nakonec rozhýbali a do tábora zdárně došli.
5. oddíl: Celý pátek si hráli jak malí haranti, nejvíce na fackovanou. Večer jsme se snažili ve sprše vydrhnout si modré tváře, ale bohežel mýdlo nepomáhalo.
Na sobotu a neděli jsmy opustili naši základnu na Supím vrchu a pěšmo jsme se vydali směr Martínkovice a možná ještě dál… až na Slavný, kde jsme se ubytovali pod širým nebem a těšíme se na úžasnou letní noc pod hvězdami ve stínu pískovcových skal.
Instruktoři: Krom plnění svých oddílových povinností jsme se v pátek večer vydali na přátelský přepad expedice Apalucha 2014, kde nás uvítali sítě a různá pyrotechniká udělátka. Jedinou škodu, kterou se nám podařilo napáchat, byla ztráta Matějovi boty. I ta byla ovšem úspěšně v sobotu dopoledne nalezena.
PS pro rodiče: fotky dodáme zítra, na neděli byl posunut budíček na 8 hodin, prosíme proto rodiče, kterým se stýská, aby svým dětem telefonovali až po 8 hodině, nejlépa však po datu 17. 8. 2014
S pozdravem Tvá Máňa a její team