1. oddíl: Dopoledne jsme trénovali počítání a běh po lese. Odpoledne jsme za odměnu vyrazili do muzea stavebnice Merkur, kde jsme se nejen kochali sestaveným ocelovým městem a jinýmy exponáty, ale také jsme se vyřádili při stavění vlastních uměleckých děl. Byli jsme tak vysíleni, že nám málem nestačili ani 3 celé vánočky ke svačině a k večeři jsme sežrali i kuchařkám ponožky…
 
2. oddíl: Dopoledne jsme testovali chuťové buňky a jejich citlivost na různé dobroty i nedobroty, pak jsme při různých hrách testovali naše paměťové buňky a odpoledne jsme provětrali mozkové závity na velmi oblíbené výstavě Play Broumovsko. Klučičí část oddílu zaujala zejména možnost výstavby různých staveb z kostiček a trubek a děvčata zajímaly hlavně exponáty, které vydávaly nějaké zvuky.
 
3. oddíl: Dnešní den jsme si užívali služby ostatním členům tábora a poté, co jsme se úspěšně prokousali hromadou nádobí po obědě, jsme vyrazili protáhnout svá zkrutlá tělíčka na horolezeckou stěnu v Broumově. Ještě předtím, jsme si ovšem nenechali ujít příležitost zhlédnout unikátní výstavu mumií vambereckých měšťanů v broumovksém klášteře.
 
4. oddíl: Po snídani si s námi naši nejúžasnější vedoucí (Batman již nemůže 2 dny mluvit) zahráli fungl novou táborovou hru Pohádkové desky. Do oběda jsme stihli ještě procvičit naše navigační schopnosti omezené uzávěrkou zraku. Odpoledne jsme vyrazili pěškobusem do Broumova, kde jsme také vymetali pavučiny na horolezeckých úchytech místní umělé stěny a pustili jsme i nějaký ten peníz za další várku gumiček, které pro nás naši milí zahraniční spoluobčané z Vietnamu laskavě dokoupili a s mírnou přirážkou nám je s úsměvem prodali.
 
5. oddíl: Dnes nás neměli na starosti naši vedoucí, anóbrž naši úžasní instruktuři, respektive instruktorky. Protože byl oddíl po noční hlídce, vyhnul se ranní rozcvičce. Po snídani jsme si zahráli rozehřívací hru Hádej kdo? Kupodivu nás tato hra velice bavila a chtěli jsme ji hrát znovu, ale ty dvě megery pro nás měly vymyšlen mnohem „lepší“ program. Zaběhali jsme si po lese fáborkový závod a poté si zahráli vybíjenou trochu jinak. Po obědě nás čekala cesta do Broumova na hrololezeckou stěnu, kde jsme si to všichni náramně užili. Cestu do tábora jsme si trochu vylepšili, neboť z Broumova do Heřmánkovic ji všichni známe jako svoje boty. Perličkou naší túry byl přepad na náš tábor. Když jsme s řevem vyběhli z lesa a obklíčili stožár. Na závěr dne, jsme si řekli, co se nám za celý den líbilo a co by se dalo na příště vylepšit.
 
Středa – celotáborová hra O ruku princezny Zlatovlásky:
Na dnešní den si pro nás vedoucí a instruktoři nachystali originální program. Po snídani jsme byli rozděleni do 6 družin a Hlavas v roli králé vyhlásil, že jeho dcera princezna Zlatovláska dozrála do věku, kdy by se chtěla provdat a proto jednotlivé družiny soutěžili o její přízeň. Nejprve si všechny družiny rozdělily tábor na jednotlivá území, vytvářely si své erby, zbroj, rodokmeny, královské dary a další originální taškařice. Jen pro zajímavost uvídáme, že např. rod Pánů z kadibudek daroval králi hovno. Ale byly tam i užitečnější dary, jako například náhrdelník, bedna drahokamů či prsteny.
Odpoledne probíhala různá kládní a soutěže jednotlivých družin, kteté měly otestovat fyzickou zdatnost, odvahu a chrabrost uchazečů o ruku princezny Zlatovlásky. Po vyhodnocení všech disciplín pan král vyhlásil vítěze a budoucího ženicha, kterému svěří svojí dceru Matěje. Po velmi dojemném svatební obřadu, při kterém novomanželům pršelo z nebe štěstí jsme se všichni odebrali ke slavností hodovní tabuli, kde jsme hromadou grilovaných kuřat oslavili svatbu naší krásné princezny Zlatovlásky Matěje a prince Ferolda Slunoslava IV. zv. Chrabrý Martin. Nechť jim jejich láska vydrží dlouhá léta:-) Více snad napoví dávka fotografií.