1. oddíl
Oddíl Háďátek strávil čtvrteční den na celodenním výletu. Proťapali jsme Teplické i Adršpašské skály. Vosy nás pronásledovaly po celou dobu výletu a ani svačinu jsme si nestihli v klidu vychutnat. Do tábora jsme se vrátili utrmácení, ale čekal nás skvělý pozdní oběd. Povýletový spánek byl tak tvrdý, že nás v noci neprobudil ani noční přepad.
 
2. oddíl
Dnes převzal službu náš oddíl. Práce jsme se chopili vší silou. Holky myly nádobí, kluci sekali dříví a topili v brutaru. Volné chvíle jsme trávili tradičně u bazénu a soutěžili jsme o diplomy. Při noční hlídce nás přepadli bývalí spolutáborníci, kteří nám těžce, ale přece sebrali vlajku. Děti bránily stožár o sto šest, ale ve výškovém rozdílu nás přepadlíci předčili.
 
3. oddíl
Vlajku i tábor jsme v noci na čtvrtek uhlídali úspěšně, přesto že se hlídkám zdálo, že kolem tábora nějací cizí lidé obcházejí. Ráno jsme se dozvěděli, že tu opravdu byli špioni – kamarádi z Apaluchy. Po rušné noci jsme za odměnu nemuseli na rozcvičku. Po snídani jsme si vyzdobili syrová vajíčka, abychom jejich prostřednictvím plnili bobříka opatrnosti. Večerního nástupu se „dožilo“ 5 nepoškozených vajíček. Dopoledne jsme hráli hry jako obchod s obuví a střevní problémy. Vzhledem k panujícímu horku jsme odpoledne strávili na heřmánkovickém přírodním koupališti, které jsme využili i k soutěžím. Zítra vyrazíme na pořádný výlet přes Broumovské stěny na Suchodolské koupaliště. Snad i zmokneme ￿. Zapomněli jsme zmínit důležitou událost, která ovlivnila chod našeho oddílu – náš milý instruktor Pápa si zlomil klíční kost. Jeho pobyt s oddílem se tedy bohužel omezil na dobu, kterou mu bolest dovolí
 
4. oddíl
Dnešní den jsme celý strávili v táboře. Dopoledne jsme si při ochutnávačce vyzkoušeli, jak fungují naše chuťové buňky, poslepu jsme bloudili po lese a zaběhli si fáborkový běh. Odpoledne jsme využili bazén a pořádně se v něm smočili a poté si zahráli hry v lese.

5. oddíl
Dopolední program byl naplněn hrami v lese, kde byl ještě relativní chládek. Dopoledne jsme ukončili hrou „demonstrace“, abychom vybili bojovnou náladu dětí. Vzhledem k vedrům jsme celé odpoledne strávili na heřmánkovickém přírodním koupališti. V noci jsme pak urputně bránili vlajku před „neznámými vandaly“. Bohužel jsme nebyli úspěšní a přišli jsme o táborovou vlajku a o Míšu. Jednoho z vandalů jsme ale zajali i my. Z neznámých vandalů se nakonec vyklubali naši kamarádi a bývalí táborníci Patrik, Slon, Martin a Míra.