1. oddíl

Při noční hlídce jsme vlajky zdárně uhlídali a službu s úlevou předali 4. oddílu. Dnešní doposud nejparnější den tábora jsme přežívali převážně v lese nebo oblíbeném bazénu. Naše mozkové buňky jsme si oživili při táborovém kvízu a paměť procvičili při „Kimovce“. Dále jsme se přiučili Morseově abecedě, vyzkoušeli dešifrovat a napsat krátký vzkaz druhé skupině. V odpoledních hodinách nás přepadl příjemný déšť s bouřkou a po krátké změně počasí tu máme opět teploučko J
 

  1. oddíl

Druhý oddíl dnes prožil odpočinkový den. Ráno si sice děti osvojily tábornickou dovednost – uzle, ale zbytek dne se před horkem schovávaly v lese. Náladu to ale nikomu nekazilo. Dívčí část oddílu trénovala gymnastické kousky a ta chlapecká se kochala pohledem na nádherné kombajny, které sklízely úrodu poblíž tábora.
 

  1. oddíl

Dnešní den byl pro nás odpočinkový, proto jsme ho strávili celý v táboře. Ráno jsme se rozdělili na dvě skupiny a při soutěži si procvičili vědomosti. Poté nám naše zdravotnice Ali představila „Andulu“, která byla ve skutečnosti kluk a my jsme si na ní vyzkoušeli masáž srdce a pouze Áďa s Danem sebrali odvahu i k umělému dýchání. Odpoledne jsme si dali „Kimovku“ a zahráli si elektriku. Program jsme průběžně prokládali dováděním v bazénu a k večeru nás osvěžila bouřka. Také jsme se všichni osprchovali v teplé vodě a umysli i vlásky.
 

  1. oddíl

Po ranní rozcvičce u bazénu nám začala služba. Krom mytí nádobí jsme opět loupali brambory – tentokrát se nám loupaly dobře, neboť to byly již ty nové J. Pracovní povinnosti jsme prokládali hrami v lese a u lesa, například uhlídej si svou flašku, lesní scrabble a městečko Palermo. Po výborném obědě jsme si prodloužili polední klid a vpodvečer jsme uvítali pročištění vzduchu deštěm. Při noční hlídce vládne opět teplé počasí a s napětím očekáváme, zda vlajky uhlídáme.
 

  1. oddíl

Jakmile jsme ráno rozlepili očka, uvědomili jsme si, že nejsme v táboře, ale na puťáku u rodičů Sůšových. Ráno bylo velice příjemné, budíček až v 9 hodin, příjemné bylo i ranní slunce i Danovo sólo na „bicí“ (soubor několika plechovek). Jelikož chyběla rozcvička, vstávání bylo velice pozvolné a nenásilné a odchod byl až po 10-té hodině. Celý den se nesl v ranním pozvolném tempu, i přesto z nás všech tekl pot proudem. Do Police jsme vybrali cestu přes Hřiby a dál pokračovali autobusem. Přesto jsme do tábora dorazili ve 4 hodny. Naštěstí nám naše úžasné kuchařky Věra a Dana zachránily oběd. Vrhli jsme se na něj s odpovídajícím nasazením, až málem z kuchyně nic nezbylo. Odpolední program byl těžký relax, pohoda a klid. Jen některým vadilo, že byli v průběhu odpolední bouřky vyhozeni z bazénu, tak se přemístili do venkovní sprchy, kde zároveň provedli již tolik potřebnou hygienu.