1. oddíl
Po ránu jsme provětrali mozkové buňky pohádkovým kvízem. Ve zbytku dne jsme střídali hry v táboře s koupáním se v bazénu. Po setmění jsme absolvovali stezku odvahy a pak jsme se hromadně uložili ke spánku v teepee ￿
 
2. oddíl
Díky tomu, že dnes byla neděle, jsme měli budíček až v 8 hodin a i rozcvička se nám vyhnula. Vzhledem k neustávajícím vedrům jsme se dopoledne věnovali topografii, seznámili jsme se s různými druhy ohňů a zahráli si běhavý scrabble, který jsme spojili s bobříkem mlčení. Po vydatném obědě se děti rozprchly po celém táboře a blízkém okolí s úkolem být neviditelní očím svých vedoucích. Jelikož se děti na bobříka neviditelnosti moc těšily, byl prodloužen až do večerního nástupu. Noční stezku odvahy absolvovaly všechny děti bez potíží i bez většího zbytečného strachu .
 
3. oddíl
Dnes jsme ctili nedělní zvyk nedělat rozcvičku. Po snídani jsme využili příjemného klimatu a většinu dopoledne jsme trénovali střelbu ze vzduchových zbraní. Do oběda jsme stihli i krátkou koupačku v táborovém bazénu. Po famózním kuřízku s brkaší a očurkou jsme si dali prodloužený polední klid. Následovala akční šipkovaná do neznáma, během které vznikla tato báseň:
„Lukáš je líný jako veš, proto s ním nikam nedojdeš.
Simka se hodí do každého mobilu, klidně pro celou rodinu.
Háňa, s tou je velká sranda, řechtá se s ní celá banda.
Hanča, ta se ráda čančá, i když sedne na Saranča.
Malé Lečo k obědu si dáme, všichni si moc pochutnáme.
A když přidáš zbytek bandy, bude více velké srandy!
V rychlém sledu pak následovala svačina, večeře a večerní program. Na nástupu nám byl přidělen čerstvý instruktor Kasíno, snad nám vydrží déle než Pápa! Po setmění celý tábor absolvoval stezku odvahy „od odrazky k odrazce“. Stezku prošly všechny děti z našeho oddílu s malým strachem, ale v pořádku. Zítra budeme mít službu a těšíme se na nádobí. Třeba stihneme i telátka
 
4. oddíl
Noční hlídka byla velice úspěšná, neboť jsme hrdě ubránili naší táborovou i oddílovou vlajku. Přepadlíci měli dorazit pár minut po půlnoci, ale naštěstí pro naše holky jeden z přepadlíků (Marek Zinga) usnul za stany, tudíž nemohl svým kolegům vyslat signál. Přepadová jednotka tedy dorazila kolem 2 hodiny ranní. V tu dobu už hlídali kluci ve stejné chvíli, když přepadající vyběhli ze svých úkrytů, hlídka vstala a chtěla se protáhnout, protože usínala. Nenastal tedy moment překvapení a oni bleskově zareagovali, znemožnili přepadajícím přístup ke stožáru a na celý tábor se začalo ozývat „POPLACH“. Nebýt pátého oddílu, zřejmě by nedopadlo vše tak dobře, ale protože byli v pohotovosti, byli dva (ze čtyřech) zlodějů vlajky dopadeni. Ráno se nám vstávalo o něco hůře, ale s pocitem dobře vykonané práce. Celý den jsme pojali jako den naruby. Děti si vyzkoušely roli vedoucích a vymýšlely celodenní program. Dopoledne jsme hráli hry v lese. Zahráli jsme si například šifrovací hru, nebo si vyzkoušeli, jak udělat na šátku uzel bez toho abychom použili jednotlivé konce. Jelikož byla neděle, kuchařky nám k obědu udělali výbornou květákovou polévku a smažený kuřecí řízek s bramborovou kaší! Po obědě jsme si protáhli polední klid až do svačiny a poté si opět zahráli pár her, jak logických, tak běhavých. Po setmění jsme se v rámci posílení naší odvahy prošli lesem a teď nás čeká společná noc ve vojenském stanu.
 
5. oddíl
Ze včerejší na dnešní noc byl náš spánek narušen přepadem. Vzhledem k bdělosti hlídky a reakci našeho skvělého oddílu byl přepad neúspěšný a vlajka byla uchráněna. Přepadlíky byli Dejf, Zingič, Dan a Kuba. Denní program byl vzhledem k vedrům zkrácen a ve volnějším tempu. Většinu dne nám zabrala služba, chlazení se v bazénu a nenáročné hry. Vzhledem k nedostatku pokrývek hlavy jsme byli nuceni hromadně nosit trenky a kalhotky na hlavě.