1. oddíl
Dnešní noc jsme přespali v teepee. Po snídani jsme se přesunuli kvůli teplu do lesa, kde jsme hráli tichou poštu a pak hru s čísly a číselný závod. Při některých hrách se k nám připojil nový táborník Bastík. Po poledním klidu jsme vázali trička na batikování. Zbytek parného dne jsme trávili v bazénu a hrami s balonky naplněnými vodou. Tím jsme se hodně vyřádili. Teď spokojeně chrníme ve svých stanech.
 
2. oddíl
Druhý oddíl dnes vyrazil na celodenní výlet. Vlakem jely děti do Žďáru nad Metují a odtud pěšky na Ostaš. Zde byla dlouhá pauza vyplněná nákupem pendreků a nanuků. Poté všichni vyrazili do skalního města. Zde děti předvedly pár kaskadérských kousků, ochutnaly borůvky a vyškrábaly se i na nejvyšší bod (701 m n.m.). Pak zdárně sešly do Žďáru, odkud jel vlak. Autobus do Heřmánkovic nám ujel před nosem, polovina oddílu tedy počkala na další spoj, ale skupina 6-ti odvážlivců se vydala do tábora pěšky navzdory již ujitým kilometrům. V táboře jsme všichni zakončili den osvěžující studenou sprchou.
 
3. oddíl
Dnes jsme měli opět službu. Dopoledne jsme proto pomáhali v kuchyni a myli nádobí. Stihli jsme i zábavu, jako koupání v bazénu, učení uzlů a vědomostní kvíz. Odpoledne opět nádobí, dříví a příprava odpolední svačiny. V podvečer jsme se odměnili báječnou koupačkou na přírodním koupališti pod Janovičkami, kde jsme až do večeře hráli suché i mokré hry. Po likvidaci další vlny špinavého nádobí a zušlechtění našich zevnějšků v teplé sprše jsme měli zasloužený odpočinek a přípravu na noční hlídání tábora. Doufáme, že se nám i tentokrát podaří vlajky uhlídat!
 
4. oddíl
Dopoledne jsme si procvičili paměť a zahráli jsme si Kimovku a na postřeh elektriku a plácanou. Po svačině nám Ali připomenula důležité úkony při zdravovědě včetně resuscitace. Po obědě jsme si zkrátili polední klid a vydali jsme se na výlet od Broumova, kde jsme si koupili, na co jsme dostali chuť. Cestou do tábora jsme se vraceli nepříliš tradiční cestou přes pole, louky a lesy a při příchodu do tábora jsme stáhli vlajku třetímu oddílu. Poté nás ale čekal krutý trest a naši instruktoři skončili v táborovém bazénu. Po večerním nástupu jsme si spakovali věci na spaní a odešli nocovat na koupaliště u Janoviček. Zda jsme si noc mimo tábor užili, se dozvíte zítra ￿.
 
5. oddíl
Dnešní den začal úprkem poloviny oddílu směr Apalucha. Po půl hodině se po jejich stopách vydala i druhá polovina. Cestou plnili různé úkoly (výroba mouky, přírodních ozdob, ošetření zlomeniny), ale nakonec byla první polovina dohnána na koupališti u Janoviček. Odpolední program byl naplněn hrami s vodou v táboře. Po několika úrazech, způsobených mokrou trávou a přílišnou bojovností, jsme od her raději upustili a vytáhli jsme na zkoušku vodní skluzavku. Ačkoliv se nám pak již nic nestalo, přesto jsme byli na nástupu vyhlášeni jako bezkonkurenčně nejzraněnější oddíl dne .