Po rozcvičce a snídani se celý tábor fotil, abychom si i letos všichni odvezli vzpomínkové foto celého oddílu i všech táborových účastníků!
1. oddíl
Dopolední program se skládal z pobytu v bazénu, neboť je to k nevíře, ale extrémně teplé počasí nám letos vydrželo celých 12 dní. Poté jsme přispěli svými nápady a zážitky do táborové kroniky, kam jsme provedli zápis za první oddíl. Děti z prvního oddílu se tímto zápisem loučí: Honzík nám ke všemu tiše pokyvoval, Matěj věčně ztrácel šátek, lahev i hrneček. Kubík neměl nikdy uklizeno, ale tvářil se, jako by za to nemohl. Anča tiše a nenápadně záškodničila, ale kdo by ji to neodpustil. Váša byl neřízeným torpédem oddílu, Štěpa byl nejrozumnějším členem našeho oddílu. Market nám byla tichým společníkem, Ema koukala do země a mlčela, kdykoliv měla mluvit. David se na všechno kysele šklebil, Vašek byl nejhlasitějším Zvědavcem oddílu. Pája se na všechny sladce culil a nejmladší, teprve čtyřletý táborník Bastík, který tu s námi téměř týden vydržel, nás doprovázel a tábor i přírodu si užíval.
 
2. oddíl
Každý člen druhého oddílu napsal zápis do táborové kroniky a poté jsme se vydali hrát hru vlajky. Tím naše společná oddílová činnost skončila a děti druhého oddílu se loučí: Denis měl nejhezčí dolíčky ve tvářích, nejvíce se za celý tábor usmíval Kuba. Lucka strávila velkou část času hrou na flétnu, Zuzka pilně trénovala mosty. Áša chtěl pořád něco dělat, Honza svou bystrou hlavou přispěl mnoha skvělými nápady. Míša se nejlépe cítila v bazéně, Verča si nejraději parádila vlasy. Párek se nejlépe cítil u starších oddílů, Vojta překonal sám sebe v mnoha věcech. Nejroztomilejší z celého oddílu byla Jolanka a Anička měla vždy dobrou náladu.
 
3. oddíl
Po ranním focení jsme si zahráli hru ve stylu Activity, během které jsme odbíhali poznávat chutě, vůně a tvary poslepu. Tím naše oddílová aktivita končí, s výjimkou hry Kolíček, který krásně vyzdobený budeme na sobě viditelně nosit až do odjezdu. Takto se představili děti třetího oddílu: Lukáš prošel všechno s puchýřem, Martin stále v jeho závěsu, Banán se nám trochu přehřál, Meloun to vše ošéfoval. Hanče se stýskalo po morčátkách, Háňa toužila po koních. Denďa byla jako ryba ve vodě, Terka byla dokonalou blondýnou. Simkarta se těžko řídí, Mája je moc rozvážná. Ája vše zvládla levou zadní a Káťa se nikdy nepřestala smát ￿.
 
4. oddíl
Ráno jsme se probudili do předposledního táborového dne. Služba padla opět na nás. Dopoledne jsme omyli nádobí, oškrábali mrkev ke svačině a pomalu začali chystat slavnost táboráku. Celý den jsme chodili s papírem na zádech, kam nám mohli všichni napsat to, co si o nás mysli. Odpoledne, hned po poledním klidu, nás čekala tradiční táborová pouť a teď máme před sebou poslední táborový nástup, táborák a hlídku. Tímto se s vámi asi za 4. oddíl rozloučíme. V hlavních rolích 4. oddílu účinkovali: Náš hlavní vedoucí BUJNÝ MAGIC MIKE, který zvládl svoji premiéru v roli vedoucího na jedničku. Jeho pravá ruka instruktorka Barča, která s námi dělala vylomeniny, ale nebála se ani zvýšit hlas, když jsme neposlouchali. Roli instruktorky zvládla i Káki, naše hlavní fotografka. V neposlední řadě nám velel Kůča, s kterým jsme se hlavně bavili. V roli dětí hráli: Ráďa Haklová – malá roztomilá Radunka, která by i na smrtelné posteli šla něco dělat, aby náhodou o něco nepřišla. Veru(na) Kašparová – oddílová treperenda, která trápí hlavně Kůču. Verča Žižková – oddílová pisatelka s básnickým střevem a nejoriginálnějším během. Káťa Bartošová – blonďatý andílek, který umí pořádně vystrčit růžky. Janča Hrdinová – i přes její bolavou nohu se snažila překonat všechny překážky. Ela Krkošková – nejukecanější člen oddílu, který se rád chechtá v táborové sprše. Kája Špačková – je nejvíce sportovně založený člen oddílu, který se nebojí ani nádobí. Pája Stárková – je skvělá ségra suprového bráchy, která je pro každou legraci. Mates Hofman – je nejroztomilejší člen klubu Hydrant, který ze své pusy vypouštěl jen samé perličky. Marek Verner – je suprový klučina, jehož nejčastější hláška byla „to nechápu“, rovněž člen klubu Hydrant. Martin Stárek – je skvělý brácha suprové ségry a zároveň nejslušnější člen klubu Hydrant. Dan Holý – byl ze všech v oddíle ten nejneupovídanější a kolikrát se stávalo, že o něm nikdo nevěděl. Honza Zákravský – se snažil hlavně o to, aby žádná vosa nezůstala naživu a svojí chytrost prokázal při zakládání klubu Hydrant. Matěj Břeň – zvaný Žabopolk, Kovboj či Krávokluk nás překvapil svým skrytým slavíkem v hrdle. A to bylo letošní osazenstvo 4. oddílu, které se už nemůže dočkat příštího roku.
5. oddíl
Dnešní dopoledne jsme v rámci rekreace našich organizmů regulérně celé prospali. Letošní pátý odýl byl super. Je vidět, že od minulého roku všichni členové ušli dlouhou cestu v kultivaci dobrých charakterů, díky tomu jsme si užili spoustu legrace bez jakýchkoliv hádek. Stydlivost jsme nechali ve městech a na vesnicích a našimi charakteristickými bojovými pokřiky HUHUHA jsme budili respekt v našem nejbližším i vzdáleném okolí. Čas na táboře profrčel jako vítr: Jura nám k tomu všemu hrál na kytaru, Ondra házel nejlepší vtípky. Honzík nás naučil základy vojenské techniky a Dany nás dovedl z výsadku z5 do tábora. Sany si vykřičela hlásek, jen aby zachránila vlajku, Pája byl v jednom kuse veselej. Luky nás okouzloval svým úsměvem, Pepča zastal těžké práce. Feri neustále připomínal Sůšové, že je stará, ale i přes to v dobré kondici. Domča dohlížel, aby se hrálo podle pravidel, Áda nás obejmula v těžkých chvílích. Michal měl vždy dobrou příhodu na ukrácení dlouhé chvíle, Vojta nám opět dokázal, že je těžký pohodář. Fazolka na nás kulil svá obrovská kukadla. Vedoucí Vojelmírek byl zodpovědný, na kterého jsme se mohli vždy spolehnout. Vedoucí Sůša vymyslel ty nejlepší rošťárny a vylomeniny, vedoucí zrůda Sůšová přivezla řadu zajímavých her.