1. oddíl

Díky táboráku se nám budíček posunul na 8. hodinu. Než jsme se vykopali ze svých teplých pelíšků, tak jsme se ošidili o pořádnou rozcvičku a museli na nástup. Dopoledne jsme pochytali zvířátka v lese (běhací hra) a zapojili mozečky při běhacím pamatováku. Odpoledne si kluci zahráli na Romea a holky na Julii, našli jsme se i poslepu. Část odpoledne jsme věnovali stmelovacím hrám s 2. oddílem.

  1. oddíl

Dnešní den jsme začali pamatovacím závodem, při kterém jsme si museli zapamatovat 15 obrázků. Následovala soutěž „co do lesa nepatří“. Den jsme ukončili hrami, které jsme hráli s 1. oddílem.

  1. oddíl

Přestože jsou prázdniny, nový den jsme zahájili výukou. Naučili jsme se číst v mapách a poté nám vedoucí připravili ochutnávačku. Po vydatném obědě a dlouhém odpoledním klidu jsme se schovávali v lese a hráli jsme hry. Celý náš oddíl se večer konečně osprchoval a šel čistý spát.

  1. oddíl

Služba. Velkou část dne jsme dnes strávili pomocnými pracemi v kuchyni. Učili jsme se mýt nádobí a štípat dříví. Zjistili jsme, že když se nádobí nechá před utíráním okapat, nebudou utěrky tak rychle mokré. Také jsme zvládli jeden závod a zdravovědu. Masáž srdce jsme si vyzkoušeli všichni, umělé dýchání jen asi šest odvážných. V noci budeme hlídat vlajku.

  1. oddíl

Po našem služebním dnu jsme si mohli přispat, a kdo nechtěl, hrál s našimi vedoucími hry. Po obědě jsme se vydali do Police nad Metují na koloběžky. Projeli jsme Maršovské údolí a vydali se zpět do tábora. Po večeři jsme si dali horkou sprchu. Později jsme dostali osobní volno a zalezli jsme si do tee-pee na noc.

  1. oddíl

Na třetí den jsme měli naplánovaný akční program – výlet na koloběžkách z Police přes Maršovské údolí, který se nám díky naší všeobecné zdatnosti prodloužil ještě o několik km – o zajížďku na Ostaš – a zase zpět do Police. Celý výlet se setkal s velkým ohlasem, tak snad nám naši úžasní vedoucí na příští rok naplánují podobný výlet. Zbytek dne jsme strávili zase nějakými hrami v táboře a relaxací po náročném dni.