1.oddíl
Dnes jsme už v brzkých ranních hodinách byli vzhůru, a abychom nevzbudili zbytek tábora (jako o poledním klidu), šli jsme si malovat do srubu. Ze všech dopoledních her jsme se nejvíce vyřádili u Binga a obrázkového Screblu. Po zamračeném odpoledním klidu jsme vyrazili na autobus do blízkého města Broumova. Někteří jsme si nakoupili něco sladkého na zub, jiní z nás něco hezkého na památku. Po návratu nás čekaly buřty, které jsme si ovšem museli nejprve opéct. Teď už máme po pohádce a přejeme sobě i vám dobrou noc.

  1. oddíl

Páteční den na nás vyšla služba. Dopoledne jsme si zahráli různé pohybové hry, např. běhací Člověče, nezlob se, a také jsme myli nádobí. Bohužel nám počasí dnes moc nepřálo, a proto jsme nemohli využít všechen čas venku. Odpoledne jsme hráli ve srubu Bingo. Už se moc těšíme na noční hlídku.

  1. oddíl

Pátý den jsme byli po službě. Úspěšně jsme ubránili vlajku a dopoledne jsme strávili v lese stavěním domečků z mechu, klacků a kapradí. Po výborném obědě jsme se vydali na výlet do Broumova. Část trasy jsme zvládli pěšky, kousek jsme se svezli autobusem. V Broumově jsme si všichni nakoupili, vyblbli se na hřišti a v táboře už na nás čekalo opékání buřtů.

  1. oddíl

Pátek- celodeňák. Naším úkolem byl 881 m vysoký Ruprechtický špičák s rozhlednou na vrcholu. Ráno jsme trochu váhali, jestli je moudré vyrazit, protože se počasí pokazilo. Ale vyrazili jsme. Poobědvali jsme v Ruprechticích za mírného mrholení a plní optimismu jsme vyrazili k vrcholu. S vypětím všech sil a s vidinou odměny v podobě nádherného rozhledu jsme se vydrápali na vrchol. A výhled byl skutečně úchvatný. Tolik mlhy najednou jsme dlouho neviděli. A mlha nám připravila i další překvapení. Byla tak hustá (že se dala krájet), takže jsme nedopatřením vyrazili na opačnou stranu a tak jsme se po dalších dvou hodinách chůze ocitli zpátky v Ruprechticích. Statečnější půlka oddílu šla do tábora pěšky, ufuněnější se nechali dovézt autem.

  1. oddíl

Po naší noci pod širákem nás čekal den v táboře. Dopoledne jsme se dali do vázání uzlů a nacvičování našeho krátkého pohádkového muzikálu. Po obědě jsme hráli ochutnávačku a ošahávačku. Měli jsme podle chuti poznat 17 věcí a podle hmatu 10. Hráli jsme i pár her HuTuTuTu, Městečko Palermo a fackovanou.
Na večerním nástupu jsme předvedli nás krátký muzikál, který sklidil obrovský úspěch.

  1. odýl

I tento den byl ve znamení her. Nejdříve jsme si začutali Slepičí fotbálek, potom jsme si zahráli Fakovanou s 5-kou. Po obědě jsme si povegetili, a pak zas hráli karty, zahráli plácanou, Pepu atd. zkrátka pohodička … J