Dnes jsme měli den družin, což znamená, že jsme na jeden den „opustili“ své oddílové kamarády a byli jsme rozděleni na deset družin, přičemž v každé družině byl zástupce z jednoho oddílu. Při ranním nástupu se k nám z nebe (popravdě z letadla) snesla hromada bonbónů a také zpráva v lahvi. Z této jsme zjistili, že se z nás právě stali čarodějní učni, družinový den bude na téma Herry Potter. Z hlavního vedoucího Jardy s mávnutím kouzelného proutku stal Jarbál, všichni vedoucí se přeměnili na učitelský sbor, který vyučuje ve Škole čar a kouzel na Supím vrchu. Z kouzelného deštníku bylo vylosováno obsazení družstev. Poté družstva dostala čas a prostor pro vytvoření názvu, změnu zjevu a další potřebné přípravy. Tím vznikly třídy Hagridovy děti, Bobřík kouzel, Smrtijedi, Strenght, Beďaři, Havraspár, Kouzelní židi, Hatli-patli, Kostronožci a Nebelvír. V deset hodin začalo vyučování, družstva obcházela dvanáct tříd. Každý si vyrobil kouzelnickou hůlku, prošel labyrintem, žáci se naučili magická zaříkávadla nebo přípravu lektvarů, létání na koštěti, či obraně proti černé magii a další.
Po obědě mohla družstva využít čas na přípravu ukázky vyučovací hodiny, sepsání kouzelnické ódy, zhotovení třídního erbu atd. Po svačině jsme byli všichni učitelé pozváni na ukázky hodin kouzlení všech deseti družstvech. Poslechli jsme si deset kouzelnických ód, namátkou vybíráme tuto:
Čarování máš-li v duchu,
vydej se k Supímu vrchu.
Vždycky v létě, na čtrnáct dní,
je tu škola čarování.
Je to škola pro každého,
vtipálka nebo vážného.
Hůlku vezmeš u Dědouška,
magického je tu spousta.
Koště vzlétne, kotlík bublá,
magická je tu i hudba.
Pegas bílý, Fénix žlutý,
Mozkomor jde také tudy.
Je však ale jenom jeden,
proti němu bojuj směle.
No, čarovat se naučíš
i věci co netušíš.
Tak si dobře pamatuj,
sbal si kufr a čaruj.
Óda ja Jarbála
Jarbál je náš ředitel,
ale jeho vedení je na pytel.
Neděláme si srandu,
máme rádi tuto bandu.
Den kouzelníků jsme si užili
a všechny starosti vypustili.
Na tento den budeme vzpomínat,
nikdy ho nebudeme proklínat.
Na další rok se těšíme
až sem zas znovu přivítáme.
Jarbál je prima ředitel
a náš hlavní supitel    …………………..Kouzelní židi
Poté jsme si šli zasportovat – zahráli jsme si tradiční Famfrpál, vítězem byla třída Kouzelní židi. A vrcholem dne byla hostina pod stožárem, kde jsme zakončili celý dnešní kouzelný den.