1.oddíl
Dnes nás čekal náročný úkol – služba. Hned po snídani na nás čekala hromada špinavého nádobí  Pro většinu z dětí bylo umývání nádobí velkým dobrodružstvím, neboť to ještě nikdy nedělali. Poté, co jsme ho zdolali, vyzkoušeli jsme si sekání sekyrkou na přesnost a zatloukání hřebíků. Nejlepším zatloukačem se stal Míša, v sekyrce byl nejlepší nejmladší  člen oddílu Pája. Po dalším nášupu nádobí po výborné svíčkové, jsme si vytvořili vlastní terče, do kterých jsme se snažili trefit neřízenou střelou ze vzduchovky. Po večerce jsme bohužel nemohli zalehnout do svých pelíšků, ale hlídka musela držet ochrannou ruku nejen nad celým táborem, ale i nad táborovou a oddílovou vlajkou. Nejprve se hlídky ujala děvčata, která ale odmítla při střídání hlídek zalézt do spacáků, ale pokračovala ve hlídce s klukama. Vlajky jsme uhlídali, a když jsme ve 23 hodin zalézali do spacáků, převzala hlídku nad táborem 5-ka.
2. oddíl
Dopoledne jsme jako každoročně navštívili kravín místního zemědělce, kde nás „přivítala“ malá selátka a telátka. Zbytek dne jsme vyplnili hrami v táboře. Hledali jsme barevné lístečky po lese, skládali krásné obrázky a vyblbli jsme se na hřišti. Jako odměnu za službu jsme spali v tee-pee.
3. oddíl
Nový den jsme zahájili rozcvičkou s naší milovanou Koudy. Po snídani jsme hráli hry v táboře. Dopoledne jsme zakončili hrou ve 2 týmech, při kterých byli našimi kapitány přepadníci ze včerejší noci – naši starší kamarádi, kteří sem také jezdili: Dan a Kuba. Po výborné svíčkové a odpoledním klidu jsme se vydali na krátký výlet na Janovičky, kde jsme si vychutnali sladkou odměnu – nanuk. Po dobrůtce jsme zamířili do nedalekého tábora v Janovičkách, kde jsme si užili v malém lanovém centru. Vrátili jsme se právě k večeři a po večerním nástupu jsme opět zalezli do pelíšků s novými zážitky a plni očekávání, co se bude dít zítra 
4. oddíl
Dopoledne jsme si vlastnoručně nakreslili originální terče a poté jsme tyto cenné umělecké výtvory rozstříleli vzduchovkou. Na odpoledne se nás náš vedoucí Michal snažil pod vidinou nanuka nalákat na kratší procházku na Janovičky, ale po útrapách předchozího dne jsme odmítli opustit bezpečí tábora.
5. oddíl
Ráno, po vydatné snídani a s dobrou náladou jsme se vydali do nedalekého Broumova, kde jsme si doplnili zásoby dobrot. Po návratu, výborném obědu a poledním klidu jsme si zahráli několik kolektivních her a vycachtali se v bazéně. Po večerce  jsme  pomohli při hlídce 1.oddílu, kteří se museli bránit tábor před 6-tým oddílem a jinými nočními návštěvníky.
6. odýl
I přesto, že noc byla náročná, protože jsme pomáhali s hlídkou druhému oddílu, začali jsme dopoledne pořádně akčně a zahráli jsme si společně s několika vedoucími z minulého roku debakl. Vlastně celý den byl ve znamení her. Na noc máme naplánovaný noční přepad na 1. oddíl, aby se naučili jak správně hlídat až to bude naostro, tak nám držte palce, ať to vyjde! 