1.oddíl
Protože jsme na táboře již druhý týden, dnešní generální úklid ve stanech prvního oddílu byl nezbytný. Netušíme ovšem, jak dlouho bude naše snaha o úklid znát J Také jsme si společně vzpomněli na maminky, které po nás takto uklízí po celý rok! Poté jsme si šli zahrát vytouženého bobříka neviditelnosti. Děti měly určených 10 stanovišť, kam měly nakreslit přidělené značky tak, aby je jejich vedoucí nespatřili. Bylo úsměvné, že se ukrývali před jednou vedoucí, zatímco ostatní dvěma běhaly přímo před očima J Odpolední změna počasí nám překazila navštívit exotickou farmu u Broumova a tak jsme se pustili do tvoření a připravili jsme si trička na batikovaní. Zbylý čas do večeře jsme hráli oblíbené hry v tee-pee.

  1. oddíl

Dopoledne jsme vyplnili během po opičí dráze a kvízem o třídění odpadu, také jsme si zabalili batůžky na výlet. Hned po obědě jsme vyrazili na dlouho plánovaný výlet do Broumova. Původní túru překazil déšť a tak jsme se kousek svezli autobusem. Hlavním cílem výletu se stala farma exotických i domácích zvířátek. Viděli jsme velbloudy, lamy, klokany, oslíky a dikobrazy. Po náročném odpoledni jsme vyslechli večerní pohádku a unavení rychle usnuli.

  1. oddíl

Po nočních hrách, které proběhly předešlý večer, jsme se vydali na celodenní výlet do Teplických skal. Jeli jsme vlakem, prošli jsme si skalní město a vylezli na hrad Střmen. Menší déšť nás nijak nezaskočil a celkem jsme nachodili krásných 14 kilometrů a utratili naše poslední peníze J

  1. oddíl

Ráno bylo krásně, svítilo sluníčko a hezké počasí vydrželo celé dopoledne. Náš oddíl měl dnes opět službu a kromě nádobí jsme dělali i dřevo na topení. Stihli jsme i pyramidový závod a ochutnávačku. Kluky bavilo dříví natolik, ze se mu věnovali celý polední klid. Po poledni začalo pršet, takže jsme zalezli do vojenčáku a hráli společenské hry. Večerní nádobí jsme dělali do tmy. Všichni totiž čekali, že se samo udělá….

  1. oddíl

Po včerejší službě a nočních hlídkách nám bylo dovoleno si přispat a tak jsem prospali a prolenošili většinu dopoledne. Odpoledne začalo trochu pršet a tak jme zalezli do jídelny a hráli Bang!, Panenka –panáček, nebo také Bingo, které bylo opravdu napínavé. Nakonec jsme si museli zahrát dvě hry za sebou, aby naše Bingo choutky byly uspokojeny. Po svačině jsme společně s Dědkem a Hlavasem šli do lesa na dřevo. Když bylo konečně nataháno dostatek dřeva, dostali jsme osobní volno až do večeře po které jsme se vydali na školení kvůli střelbě, kterou máme naplánovanou na zítřek.
6.odýl
Dopoledne jsme strávili čistě pubertálně, jak se na náš věk sluší a patří. Navzájem jsme si několikrát vyznali lásku. Nejkrásnější vzájemné vyznání zaznělo od Kuby a Dana. Další hrou bylo praskání balónků přivázaných na zadku. Technika se lišila kus od kusu, ale vždy byla komická. Odpoledne jsme hráli bobříka neviditelnosti. I když někteří byli vidět a slyšet až moc. Zbytek odpoledního programu jsme hráli různé blbiny. Večer nás pak čekalo školení bezpečné střelby na Apaluše.