1.oddíl
Ve čtvrtek hned ráno jsme společně s 2-kou převzali táborovou službu. Kluci se vrhli na oblíbené topení pod brutarem, ovšem ani mytí nádobí se nám nevyhnulo. Po svačině jsme se vydali do místního kravína, kde se nám nejvíce líbila koťátka a kozel Matěj. Kvůli mytí hrnců po výborném obědě nám moc volna nezbylo, ale po sváče čekal celý tábor odchod na koupaliště u Janoviček. Zde jsme měli program s dobrovolnými  hasiči ze Rtyně v Podkrkonoší, který jsme si moc užili – mohli jsme si na vlastní kůži vyzkoušet  vysokotlak a požární útok. Litovali jsme jen, že nám nepřeje počasí – děti by se jinak krásně vyřádili pod vodou. Večer jsme se kvůli téměř mrazivé noci zavrtali do spacáků o něco dříve, pouze dobrovolníci, kteří chtěli strážit hlídku, se usadili pod stožárem a ze spacáků sledovali hvězdičky.

  1. oddíl

Dopoledne jsme strávili vzpomínáním na předchozí dny a napsali jsme vše do táborové kroniky. Odpoledne jsme se prošli k nedaleké požární nádrži. Tam jsme si prohlídli požární auto hasičů ze Rtyně. Večer jsme si prožili druhou noční hlídku.

  1. oddíl

Po studené noci jsme měli volnější dopoledne a tak jsme se mohli pořádně vyspat. Před obědem jsme si ještě stihli zahrát dekaball a kimovku. Po odpoledním klidu jsme se s celým táborem vydali na nedaleké koupaliště na program s hasiči.

  1. oddíl

Dopoledne jsme hráli dlouho očekávaného a vytouženého bobříka neviditelnosti. Odpoledne jsme provedli  společný zápis do táborové kroniky a po svačině jsme se se zbytkem tábora vypravili na koupaliště, abychom si vyzkoušeli stříkání hadicemi. Na noc se většina oddílu uložila do tee-pee odkud nás předchozího večera vyhnal déšť.
 

  1. oddíl

Čtvrteční dopoledne jsme si zahráli originální dekaball a přiostřili ho „Černobylským během“ o život. Po vydatném obědě a odpočinku jsme si střihli populární Bang. V 16 hodin za námi na koupaliště dorazili hasiči s ukázkou techniky a požárního útoku. Všichni jsme se těšili na vrchol dne – grilované kuřata k večeři. Byla to mňamka i přesto, že jsme je dlabali „po neandrtálsku“. Po večerce jsme si zalezli do spacáků, záhy nás však vedoucí vytáhli do chladu noci, zavázali nám oči a dovezli na tajné místo – konečně výsadek! Noční pochod do neznáma pod hvězdnou oblohou ozařovanou Perseidami … paráda! Jen ta kosa a neznalost terénu …po „trošce“ bloudění a téměř 6-ti hodinách pochodu jsme však našli tábor a před 4 ranní jsme zase hupsli do spacáků. Jak říká Sůšová: „Zážitek nemusí být krásný, ale intenzivní.“ I přes spánkový deficit ráno v pohodě vylézáme na nástup a snídani.

  1. oddíl

Abychom stihli ke konci tábora vše, co bylo naplánované, připravili pro nás naši milí vedoucí překvápko v podobě výšlapu na Ruprechťák za východu slunce. Ráznou chůzí za svitu baterek jsme vyšli ve 2:20. Celí promrzlí jsme se stihli vrátit do tábora na táborový budíček a prospali jsme se až do třetí odpolední hodiny. Po odpolední svačině jsme šli na Janovičky na koupaliště, kde si pro nás připravili program hasiči ze Rtyně. I přes únavu ze včerejší noci jsme pomohli prvnímu a druhému oddílu uhlídat vlajku a ubránili ji před přepadníky (bývalými loňskými táborníky).