1.oddíl
Dnes jsme se zaměřili na procvičení tábornických dovedností. Vyzkoušeli jsme si čtení z mapy, pracovali jsme s buzolou, seznámili se s Morseovou abecedou, a pak jsme se těšili na praktické sekání sekerkou, zatloukání hřebíků a Jean nám pomohl vyzkoušet zašroubovat vrut pomocí akušroubováku. Po svačině jsme si zopakovali znalosti zdravovědy včetně oživení bezvládné osoby a zavolání na číslo 155. Po odpoledním klidu jsme se vycachtali v bazénu a pak se učili vázat uzle. Zahráli jsme si přehazovanou a zaběhali pamatovací závod. Před večeří jsme si ještě navázali trička na batikování.
 

  1. oddíl

Dnes jsme se vydali na celodenní výlet. Jeli jsme autobusem do Police nad Metují s přestupem v Broumově. V Polici jsme navštívili muzeum Merkur. Po prohlídce exponátů jsme si mohli se stavebnicí pohrát. Během návštěvy Police jsme měli rozchod na náměstí a návštěvu Police jsme zakončili obědem v místním parku, který nám dovezl Jarda. Vrátili jsme se autobusem do Broumova a odtud pěšky do tábora. Nešli jsme jen po asfaltce, ale zkrátili jsme si to přes pole a lesy (bylo to sice dál, zato horší cesta…).
 

  1. oddíl

Dnes jsme měli službu. Připravili jsme trička na batikování a zahráli jsme si sčítací závod. Po obědě jsme otestovali své chuťové buňky v Ochutnávačce. Největším oříškem pro nás byly sušené houby, olivy a brusinky. Po večerce budeme hlídat tábor a vlajku.
 

  1. oddíl

Dopoledne jsme měli volnější režim po včerejší hlídce, zahráli jsme si pouze pár her a většina oddílu usnula na táborovém hřišti. Po obědě jsme se vydali do Police, kde jsme si od pátého oddílu převzali koloběžky a pak jsme si užili výlet Maršovským údolím. Z Police jsme jeli rovnou na Apaluchu, kde jsme byli proškoleni a nakrmeni.
 

  1. oddíl

Ráno jsme odjeli s vedoucími do Police nad Metují, kde na nás již čekaly koloběžky. Udělali jsme okružní jízdu po okolí Police, ujeli jsme asi 15 km a jízdu jsme si užívali. Ve 2 hodiny jsme se vrátili do Police, kde jsme počkali na čtvrtý oddíl, abychom jim předali koloběžkovou štafetu. Ani o oběd jsme nepřišli, Jarda nám ho dovezl. Po oběde jsme dostali rozchod a pak jsme se vrátili zpět do tábora. Po večeři jsme se vydali na Apaluchu, kde jsme byli proškoleni bezpečnosti k zítřejším střelbám na střelnici.
 
Po večerním nástupu, který byl kvůli školení a Apaluše asi o hodinu posunut, téměř celý tábor vyšlápl nejbližší kopec, kde se nám odhalil přírodní úkaz – částečné zatmění měsíce.

[ngg src=“galleries“ ids=“6″ display=“basic_thumbnail“ images_per_page=“200″ ajax_pagination=“0″ slideshow_link_text=“[Ukázat prezentaci]“ order_by=“imagedate“]