1.oddíl
Dnes na nás vyšla opět služba, tak jsme se zdokonalovali v pro nás neobvyklých činnostech jako umývání a utíraní nádobí, udržování ohně pod kotlem, sekání dříví a podobně. Ve volném čase mezi povinnostmi jsme nejprve napsali dopis vedoucímu Honzíkovi do Brna a pak jsme si dozdobili trička a ubrousky včetně batikování. Odpoledne jsme si vyzkoušeli Kimovu hru a Hmatovku. To nás inspirovalo a pro naše milé vedoucí jsme připravili podobnou hru Hmatovku a Ochutnávačku. Díky tomu dostali vedoucí na nástupu trochu netradičně diplomy. Navečer jsme si rozdělili hlídky, které jsme měli rozplánované až do půlnoci, kdy nás vystřídají kamarádi ze čtvrtého oddílu. Ještě je třeba zmínit, že jsme bohužel o jednu vedoucí „chudší“. Rozloučila se s námi Týna, kterou jsme vůbec nechtěli pustit do auta – nalepili jsme se na ní jako malá klíšťata! Milá Týno, zdravíme Tě!
 

  1. oddíl

Dnešní den jsme strávili celý v táboře. Hráli jsme různé hry, hlavně běhací, a ještě jsme závodili v biatlonové stíhačce a štafetě. Také jsme hráli lidské člověče nezlob se, a před večeří jsme se velmi neradi rozloučili s naší oblíbenou vedoucí Dídou – byly i slzičky. Dídu tímto srdečně zdravíme!
 

  1. oddíl

Třetí oddíl dnes dopoledne procvičil paměť v Paměťovém závodu. Úkolem bylo zapamatovat si 14 obrázků na trase, což někdo dokonce zvládl bez chybičky. Další výzvou byl orientační běh s buzolou. Odpoledne jsme se vydali navštívit farmu Wenet v Broumově. Každý dostal zeleninu, aby mohl dle libosti nakrmit kozy, ovce, lamy nebo dokonce i velbloudy. Výlet jsme si všichni moc užili.
 

  1. oddíl

Dopoledne jsme zdobili naše trička batikou nebo sprejem, pak jsme hráli hry v táboře jako třeba Elektriku. Odpoledne jsme hráli Aktivity a zakončili jsme to přehazovanou. V noci jsme pomáhali s hlídkou prvnímu oddílu a o vlajku se budeme starat od půlnoci do rána.
 

  1. oddíl

V noci nás naší milí vedoucí vysadili s baterkou a mapou uprostřed nehostinné nicoty, ze třech možných cest zpět do tábora jsme si vybrali tu nejdelší a vrátili se až chvilku po 4té hodině.  Proto jsme mohli celé dopoledne odpočívat. Odpoledne jsme v rámci odpočinkového programu hráli bobříka neviditelnosti spojeného s táborovým kvízem.
 
Na konci dnešního dne, když už byla pořádná tma, nám naši vedoucí připravili stezku odvahy. Chodilo se od svíčky ke svíčce a po cestě nás hlídala různá „zvířátka“, která ale občas vyloudila nějaké zvuky. Před stezkou se téměř všechny děti trochu bály, ale po zdárném absolvování stezky si s nadšením vyprávěly své zážitky z černočerného lesa.

[ngg src=“galleries“ ids=“4″ display=“basic_thumbnail“ images_per_page=“200″ ajax_pagination=“0″ slideshow_link_text=“[Ukázat prezentaci]“ order_by=“imagedate“]