1. oddíl

Dopoledne se byl náš oddíl vykoupat na nedalekém nově opraveném koupališti. Tam jsme všichni naskákali do vody a poté jsme stavěli hrady z písku. Odpoledne jsme se vypravili na náš první výlet, a to do Broumova na zvířecí farmu, kde nás více než velbloud zaujal automat plný dobrot. Nakonec jsme ale všechny lamy a kozy řádně nakrmili a před návratem do tábora jsme se stihli stavit i na dětském hřišti.

3 oddíl

Ve čtvrtek nás čekala táborová služba a s ní i spojená noční hlídka. Přes den jsme byli stále připraveni na pomoc v kuchyni atd. Po snídani, obědě a večeři jsme myli nádobí. Po odpoledním mytí nádobí jsme vyrazili na malou vyjížďku na koloběžkách. Vyzkoušeli jsme na nich různý terén, jeli jsme po loukách i asfaltových cestách. Cestou k táboru jsme se zastavili na krátkou koupačku na koupališti u Janoviček. Kromě menšího pádu jsme se vrátili celý a v pořádku.

  1. oddíl

Dnešní den jsme pokračovali na cestě po Norsku. Po lese jsme hledali ve větvích názvy ryb, protože Norsko je proslulé rybolovem. Také jsme hráli městečko Palermo a vymýšleli otázky pro hru AZ kvíz. Po obědě a poledním klidu jsme se vydali na cestu do Broumova.

  1. oddíl

Čtvrteční den jsme zahájili sčítacím závodem, ve kterém jsme si procvičili své matematické znalosti, poté jsme si zahráli volejbal. Záhy po obědě jsme vyrazili na pouť do Supáčské Mekky – na Ruprechťák. Předtím, než jsme ale mohli vyrazit, udělali jsme mezizastávku v Broumově. Po řádném posilnění a doplnění zásob jsme se vydali za cílem naší cesty. Na Ruprechtický špičák jsme vystoupali akorát na čas, abychom byli svědky krásného západu slunce nad vrcholky Krkonoš. Na Ruprechťáku jsme pak strávili celou noc pod čirým nebem.

  1. oddíl

Dne 1. srpna se náš 6. oddíl probudil s vědomím, že dnes nás čeká dlouhá cesta. Dvoudenní puťák byl už pořádný výlet a tak jsme si zabalili velké batohy s pláštěnkami, mikinami, náhradními ponožkami, ešusy a penězi. První cílový bod naší cesty byl Broumov. Tam jsme si mohli nakoupit a odpočinout si. Celá cesta byla mířena do Broumovských skal, na Broumovskou stěnu. Konkrétní místo přespání se jmenovalo Bartovy rokle. Z Broumova jsme mířili vysoko do skal, až na naši známou Hvězdu. Šli jsme po nekonečných kamenných schodech a po delším odpočinku a nakoupení občerstvení a hlavně po nějakém určení trav pro domluvenou večerní scénku jsme vyšli do skal a vydali se na naší boudu. Cesta z Hvězdy byla poměrně náročná a tak jsme byli rádi, že jsme se dostali na louku, která byla vedle Bartových roklí. Sešli jsme pod Opičí skálu a v trávě mezi skalami a kameny jsme si rozdělali spacáky. Pár metrů od našeho provizorního hotelu byla malá chalupa, která patřila rodičům našich nejskvělejších vedoucích. V chalupě, krásné přírodě a dobrému jídlu se přidala i společnost krásného psa Dandyho. Mezitím co jsme chodili pro dřevo na Opičí skálu jsme Dandymu házeli šišky. Co bylo opravdu úžasné byl tamější záchod, ale popisovat se mi ho nechce. Po dlouhém ponocování, historkách, hraní a zpěvu jsme šli spát. (pokračování v dalším dnu J)