1. oddíl

Tento den byl ve znamení služby v kuchyni, takže jsme celý den pomáhali se vším, co bylo třeba. I přesto jsme si ale stihli zahrát spoustu her s vodou. V odpoledním programu jsme nachystali táborák, na kterým si celý tábor opekl k večeři buřty. A jako překvapení dojela na odpoledne policie, která nám zodpověděla každou zvídavou otázku a ukázala výzbroj i výstroj. V noci nás čeká hlídka.

  1. oddíl

Dnes jsme se vydali na celodenní výlet. Měli jsme v plánu vyjet autobusem z Heřmánkovic směr Broumov, kde nám měl po 7 minutách navazovat další autobus, jenže jsme měli zpoždění a navazující autobus nám ujel. Ihned jsme vymysleli náhradní plán a o hodinu později jsme vyjeli jiným autobusem do Meziměstí, odkud jsme šli pěšky do Vernéřovic na Ekofarmu Bošina. Zde jsme omrkli zvířata a místní krámek. Poté jsme vyrazili zpět do Broumova, kde jsme měli rozchod a nakoupili si různé dobroty a blbůstky (jako například sliz). Za celý den jsme si několikrát užili malý autobus plný lidí. Po příjezdu na nás v táboře čekala návštěva policie. Ukázali nám svou výbavu, kterou jsme si mohli odzkoušet a také zodpověděli veškeré naše dotazy. Večer jsme za odměnu za denní a noční službu spali ve „vojenčáku“.

  1. oddíl

Pátý den tábora se nesl ve jménu Francie. Hned dopoledne jsme podstoupili první a jedinou etapu koloběžkového závodu Tour de Supáč. Po prvotním stoupání jsme byli odměněni sjezdem do Heřmánkovic, odkud nás etapa zavedla na rekonstruované koupaliště poblíž Janoviček. Kvůli počasí jsme však vodu vyzkoušeli jen nohami. Po návratu do tábora nám vedoucí dopřáli zasloužený odpočinek a také jsme si zahráli včera připravený AZ-kvíz. Na programu dne byla i návštěva Policie ČR, která nám ukázala svou výbavu.

  1. oddíl

Chladnou větrnou noc jsme přežily zabalené do dek a spacáků bez úhony a odměněny jsme byly neměně krásným východem slunce. Na tábor jsme dorazily v čas dopolední svačiny a až do oběda jsme měly osobní volno určené k odpočinku. Po odpoledním klidu jsme se vydaly na koloběžkách na koupaliště, kde jsme se smočily a potom rychle pokračovaly zpátky na tábor, abychom stihly přednášku Policie ČR. V noci budeme pomáhat s hlídkou druhému oddílu.

  1. oddíl

(pokračování předchozího dne) Druhý den byl jak s chůzí, tak i s počasím mnohem lepší, a tak jsme kolem 10té hodiny vyšli zpět do našeho milovaného tábora. Zastavili jsme se ještě v Polici nad Metují a nakoupili jsme si další pochutiny. Ke konci cesty jsme si už téměř všichni stěžovali na bolavé nohy a na puchýře. Naštěstí jsme došli do tábora v celku a s úžasným zážitkem za sebou. Počasí nám přálo jen druhý den, co se cesty týče. (autorkou zápisu 6. oddílu je Terka Dyntarová)