1. oddíl

Během naší noční hlídky proběhl úspěšný přepad, při kterém nám nebyla nic platná ani pomoc 5. oddílu a přišli jsme o oddílovou vlajku (táborovou vlajku jsme ubránili!). Naštěstí se ale povedlo zajmout několik přepadlíků, a tak jsme za ně na ranním nástupu vlajku vyměnili. Dopoledne jsme stavěli domečky z mechu, a kvůli dešti jsme se museli přesunout do jídelny a hrát hry u stolu. Odpoledne jsme hráli bobříka neviditelnosti a různé míčové hry. Na noc jsme si nanosili spacáky a karimatky do „vojenčáku“, ale než jsme zalehli ke spánku, čekala nás noční etapa celotáborové hry.

 

  1. oddíl

V dopoledním programu jsme hráli různé hry a po jednom jsme vybíhali do lesa na další závod, ve kterém byly na kartičce napsané slabiky a za nimi pomlčka. Našim úkolem bylo vymyslet slova začínající tou slabikou. Zároveň záleželo na čase. Protože tady byly časté přeháňky, tak jsme odpoledne zůstali v blízkosti tábora a šli jsme hrát hry do lesa, ze kterého nás déšť přece jen vyhnal. Také si během poledního klidu děti připravili pro svoje vedoucí „ochutnávačku“. Po večerním programu a nástupu nás čekala celotáborová noční hra, ve které jsme sbírali indicie k cestě a poražení draka. Přes všechnu snahu týmů se draka zabít nepodařilo.

 

  1. oddíl

Sobotní den jsme zahájili hrami proti třetímu oddílu. Hráli jsme Hu-tu-tu-tu a vybíjenou. Poté jsme šli hrát do lesa hru Strážce. Odpoledne jsme začali běhací disciplínou s klacíky a následně jsme šli soutěžit v Bingu. Během všech her jsme průběžně chodili na „ochutnávačku“. Ve večerních hodinách nás svolali Vikingové na noční celotáborové hry, kde jsme měli za úkol porazit draka.

 

  1. oddíl

Po úspěšném obranném zákroku proti přepadlíkům jsme si užily chvíli odpočinku a věnovaly se táborovým aktivitám. Zahrály jsme si dekabal, po obědě ruskou schovávanou, měly jsme ochutnávačku  a zahrály si přehazko-volejbal proti nejmladšímu oddílu. Po večerním nástupu nás čekala noční hra patřící do celotáborového programu.

 

  1. oddíl

Služba

Dnes jsme si službu moc užili. Místo slibovaného volna jsme vyfasovali škrabání brambor. Dnes také odjel náš milovaný dechberoucí učitel života Sůša. Všichni jsme byli moc smutní a někteří i brečeli. Sůša se odebral po obědě při písničce na rozloučenou a my se dali znovu do práce. Po náročném škrábání brambor a mytí nádobí jsme měli trošku volno. Čekají nás ještě noční hlídky. (autorkou zápisu 6. oddílu je Terka Dyntarová)

 

Noční celotáborová hra

Hlavní kmen Vikingů si pro všechny týmy připravil noční hru. Náčelníci a šamani každého družstva byli obeznámeni se složitějším zadáním hry, a pak se museli postarat o zbytek svého družstva včetně malých členů. V noční tmě, pouze s jednou záměrně utlumenou baterkou, museli projít šest stanovišť a za splnění nelehkého úkolu získat body a výzbroj potřebné pro boj proti drakovi. Také mohli být při přecházení mezi stanovišti přepadeni „náhodnými zlouny“. Všechny týmy Vikingů noční hru zvládli parádně, pracovali společně „jako jeden muž“ a přesto, že se draka nikomu zabít nepodařilo, děti si noční hru užily a kolem půlnoci šly spát se zážitky, které do táborového života nedomyslitelně patří. No a co drak? Ten zatím dřímá a čeká na další možnost „boje s Vikingy“.