1. oddíl

Náš pondělí program jsme započali sérií míčových her na hřišti. Poté, co jsem si dostatečně zaběhali, jsme šli připravovat trička na batikování. Odpoledne se neslo ve znamení výletu do Broumova. Prohlédli jsme si klášter i jeho zahrady a za odměnu jsme dostali rozchod na hlavním náměstí, abychom si mohli nakoupit nějakou dobrotu a suvenýr. Na zpáteční cestě jsme byli šikovní a zvládli jsme velký kus ujít pěšky. Večer bohužel lilo jako z konve, ale i tak jsme si celý den moc užili.

 

  1. oddíl

Dopoledne jsme se věnovali dovednostní stránce, sekali jsme sekerou na přesnost a zatloukali jsme hřebíky co nejmenším počtem zatkouknutí. Potom jsme se učili zjednodušené verzi basketbalu. Po obědě jsme vyrazili do broumovského útulku. Zde jsme politovali několik pejsků a předali jsme dárky, které jsme předem nakoupili. Poté jsme se museli schovat do nádražní budovy, než se přehnal pořádný „slejvák“. Když přestalo pršet, tak jsme vyrazili utratit pro některé poslední peníze. Po návratu do tábora jsme se už těšili na večeři a obhlíželi stroj (trojkolku), kterým přijel Dědkův tatínek na návštěvu.

 

  1. oddíl

Pondělní služební den jsme strávili v Rusku. Hned po mytí nádobí ze snídaně jsme dostali na starost matrojšku v podobě vajíčka, které jsme celý den museli hlídat. Přes den nám počasí moc nepřálo a tak jsme jiné aktivity kromě služebních povinností nestihli. Odpoledne nám zpestřili vedoucí 6. oddílu hrou na kytaru ve srubu a my si tak mohli zazpívat s nimi.

 

  1. oddíl

Dopoledne jsme si zahrály lidské „Člověče, nezlob se“ se šestým oddílem. V tomto duchu se mělo nést i odpoledne, ale těsně po poledním klidu nás přepadl déšť. Místo dalšího soutěžení jsme se tak uchýlily do srubu, kde jsme zpívaly a hrály na kytary. Den jsme zakončily romantickou večeří s OSH (tedy šestým oddílem) připravenou našimi vedoucími, kteří nás při ní obsluhovali.

 

  1. oddíl

Zdá se mi, že tenhle tábor má v sobě víc tajemství a překvapení než já vlasů. Co se dnes stalo je nepopsatelné a naprosto geniální. Předem musím tisíckrát pochválit všechny vedoucí a kuchařky, že pro nás zařídili tak roztomilou akci. Ale nerada předbíhám, takže začneme ránem, kdy se konala celotáborová rozcvička ve formě tancování. Mně a mému oddílu se tancovat moc nechtělo, ale musím uznat, že taneční kreace byly všechny povedené. Do svačiny jsme měli jednoduché volno a po obědě i poledním klidu jsme měli další volno! Hlavní důvod bylo špatné počasí a nepříjemná bouřka. Avšak večer nás čekalo to krásné překvapení ve formě romantické večeře. Vedoucí nám připravili stoly, svíčky, skleničky, příbory a talíře. K večeři byla krupicová kaše s kakaem. Hudební doprovod a perfektní číšníci nás obsluhovali s nejvyšším komfortem. Večeřeli jsme s Pepičkami, jelikož nás pozvaly. Večer jsme si výborně užili! (autorkou zápisu 6. oddílu je Terka Dyntarová)