1. oddíl

Kvůli pondělnímu dešti jsme nový den začali netradičně slavnostním nástupem, během něhož se k nám dostaly dopisy a jiné odměny. Dopolední program pak neprobíhal pouze v rámci našeho oddílu, neboť nás čekala další etapa celotáborovky. Dostali jsme za úkol postavit plavidlo pro celý klan. Tato plavidla nám byla později ohodnocena a my se vypravili do námořní bitvy, která nás všechny moc bavila. Po pozdním poledním klidu jsme se šli vykoupat do bazénu, který nás krásně osvěžil. Pro zbytek odpoledne na nás čekalo překvapení v podobě nafukovacích koulí, které jsme si mohli nasadit na tělo a vyřádit se. Večer jsme tak usínali krásně unavení.

 

  1. oddíl

Dnes nás čekala služba. Dopoledne jsme se jí moc nevěnovali, protože byla opět celotáborová hra. Museli jsme si v jednotlivých klanech vymyslet loď, do které se všichni museli vejít a která musela splňovat několik kritérií. Do oběda jsme se věnovali vymýšlením a tvořením a po obědě jsme šli v lodích do boje. Poté jsme myli nádobí a sekali dříví. Kolem 4. hodiny přijel bývalý táborník Pepa s nafukovacími koulemi „Bumperball“. V koulích jsme si všichni zablbli a potom jsme vlezli rovnou do sprchy. Po sprše jsme se už jen věnovali službě, schováním před deštěm a přípravě noční hlídky.

 

  1. oddíl

Včerejší službu jsme dnes ráno ukončili noční hlídkou. Ráno nás čekala celotáborová hra, kde jsme měli za úkol vyrobit v týmech loď z přírodních materiálů. Po obědě jsme pokračovali vodní bitvou s našimi loděmi. Díky teplému a slunečnému počasí se náš oddíl vydal na koupaliště do Janoviček. Když jsme se vrátili do tábora, mohli jsme se těšit na hrátky v nafukovacích koulích.

 

  1. oddíl

Dnešní den byl opravdu nabitý. Dopoledne jsme se všechny věnovaly celotáborové hře, ve které jsme si stavěly lodě a zakončily to námořní bitvou mezi týmy. Jelikož všem týmům zabrala stavba lodí delší dobu, než se čekalo, pokračovalo se i přes polední klid, který jsme si vynahradily na koupališti. Z koupaliště jsme se vrátily akorát včas, abychom svedly poslední dvě soutěže v souboji oddílů – v tomto souboji jsme nakonec zvítězily. Záhy poté jsme si mohly vyzkoušet „Bumperball“. Když už jsme si myslely, že je konec dne a jdeme spát, přišli pro nás naši vedoucí a odvezli nás na noční výsadek. Nenechaly jsme se ale překvapit a zdárně se za necelé 3 hodiny vrátily do tábora.

 

  1. oddíl

Vikinská flotila

Dnešní den byl ve jménu Vikinských her. Ihned ráno jsme si při nástupu vyslechli další zadaný úkol. Tentokrát jsme si měli postavit své vlastní vikinské lodě z toho, co jsme dostali a co jsme našli v lese. Lodě byly velmi povedené, ale některé se začaly po cestě ze svých stavenišť rozpadat. I přesto odehráli skvělý a čestný boj, kde se stříkalo vodou a pohybovalo se v ohraničené zóně. Byla to sranda a soutěž si všichni moc užili. Obávám se však, že někteří si to vzali až moc k srdci co se pravidel a hry týče. Po obědě a po hraní vikinské hry jsme si odpočinuli. Odpočinek však netrval dlouho a my se brzy vydali na cestu k nedalekému koupališti. Po nekonečném házení, skákání a plavání ve vodě jsme se vydali zpět do tábora. Vrátili jsme se akorát na svačinu, ale konec dne zdaleka nebyl. Pátý oddíl „Pepičky“ nás totiž na začátku celého tábora vyzvaly na souboj oddílů. Po 2 soutěžích jsme zaznamenali, že do tábora přijela nová atrakce. Byly to velké balony či koule naplněné vzduchem, do kterých si mohl člověk vlézt a tím vytvořit kolem sebe poloprůhlednou bariéru. Po pár zápasech a fotbálku s těmito výstředními obleky jsme se uklidnili, dali si večeři a pokračovali v každodenním rutinním večerním programu. (autorkou zápisu 6. oddílu je Terka Dyntarová)