1. oddíl

Hlídku předchozí noc zvládl náš oddíl na výbornou a ještě jsme se stihli vyspat, abychom byli na denní program čilí. Dopoledne jsme udělali zápis do kroniky a zahráli si v lese několik her. Odpoledne jsme v rámci klanů vyrazili za pokladem Vikingů, který se nám nakonec podařilo najít a vybojovat. Večer jsme naše vítězství oslavili u táboráku s buřty. 

 

  1. oddíl

Dopoledne jsme dokončili střelbu ze vzduchovky, kdy nejlépe střílela Markétka. Potom jsme šli na kraj lesa, kde jsme ve dvou týmech hráli scrabble. Potíže nám dělal vítr, který nám slova občas rozházel. Po scrabblu jsme si ještě v lese zahráli tichošlápka a pak už jen pospíchali na oběd. Po poledním klidu probíhala závěrečná hra celotáborovky, která spočívala v luštění a hledání pokladu. Večer jsme hráli pár nočních her (při kterých se někteří hodně báli) a potom jsme spali pod širákem.

 

  1. oddíl

Dopolední program jsme zahájili rozděláváním ohně ve skupinkách. Všem se nakonec rozdělat oheň povedlo a tak jsme si splnili jednu z táborových dovedností. Odpoledne přišlo vyvrcholení celotáborové hry, a to hledání pokladu.

 

  1. oddíl

Dnes jsme měly službu, ale i v zápalu boje se svými povinnostmi jsme si stihly zahrát hru „soud“, kdy jsme si vyzkoušely spolupráci ve dvojici při vytváření společného alibi. Odpoledne jsme měly celotáborovku a v noci jsme se střídaly ve střežení tábora při poklidných hlídkách. Ty z nás, které nehlídaly, si ustlaly pod širákem kolem ohniště.

 

  1. oddíl

Vikinské hry a vikingský poklad

Dnes nás čekaly zábavné hry s podivnými jazykolamy. Poté, co jsme si všechno vyzkoušeli, řekli si něco hezkého a složili čtverce z lana se zavázanýma očima, jsme měli výborný oběd v podobě česnečky a špalíčků s uzeným a zelí. Dnes měl místo nás službu pátý oddíl, ale zítra budeme mít službu zase místo pátého oddílu my. Prostě jsme si to prohodili. Odpoledne si nás však zavolali Vikingové s posledním úkolem. Najít poklad, otevřít ho a vzít si odměnu. Poklady byly dohromady 3, a tak bylo co hledat. Nebylo to však jednoduché. Jako první jsme si museli koupit základní mapu. Tu si museli koupit všichni. Poté také malá a velká lopata, speciální tajná nápověda, písmena na rozluštění hlavního textu, který byl psán v runách a který nám měl určit polohu pokladu. Všichni začali luštit ve stejný čas a po nějaké chvíli se rozeběhli všichni na honbu za poklady. Hlavní poklad se nacházel u jezera a obsahoval bonbony, Marlenky, lízátka, zlaté kameny a nože. Poklad jak má být. Tři týmy si poklad poměrně dobře rozdělily. V ostatních dvou pokladech byla hlína a zlaté kamínky. Hlavní poklad hlídal drak, nad kterým Drakobijci vyhráli s přehledem. Návrat do tábora a zdlouhavé vyjednávání mezi Drakobijci, Vallhalany a Kokosáky nakonec skončil tak, že oba modré klíče, které Drakobijci potřebovali, dostali od Vallhalanů a Kokosáků darem. Drakobijci byli milosrdní a tak byl poklad mezi 3 týmy moudře rozdělen. Poté byla svačina s výborným sladkým tvarohem a po naší oddílové „Supáčské plácané“ jsme měli večeři ve formě opékání buřtů. Vikingové nám při večeři poděkovali a ukončili táborovou hru. Náš oddíl spal pod širákem pod krásnými hvězdami. A já? Já stejně z pokladu chtěla jen zlaté kamínky J. (autorkou zápisu 6. oddílu je Terka Dyntarová)

 

Vikingové – ukončení celotáborovky

Na dnešní odpoledne nám vedoucí tým Vikingů připravil finální hru. Podle doposud nasbíraných bodů mohly jednotlivé klany přistupovat do obchodu, kde získávaly indicie potřebné k zabití draka a nalezení pokladu. Zevrubná mapa, hlavní mapa, lopata, runy, ale také „zbytečná indicie“ byly hlavní zboží v obchodě. Po zakoupení potřebného se všechny klany sesedly a luštily tajemný text psaný v runách. Text je odkazoval na bájný zakopaný poklad. Bohužel byly v okolí tábora zakopány dva falešné poklady a jen jeden pravý – který hlídal drak. Klan zvaný Bershrekové našel první falešný poklad ukrytý na kopci. Klan Banda Shreků našel druhý falešný poklad ukrytý  v blízkosti koupaliště. Konečně úspěšný byl klan Drakobijci, kteří našli pravý poklad a zvládli i zabít draka. Poklad pak donesli do tábora, kde probíhalo divoké vyjednávání, protože ten správný klíč od visacího zámku získali jiné klany – a to Valhalané a Kokosáci. Vyjednávání nakonec skončilo skvěle, protože se všichni rozhodli, že se poklad spravedlivě rozdělí mezi všechny tři klamy. Poklad obsahoval také sladké bonbonky, které se rozházely klanům, které nezískaly nic, jako cena útěchy. Tím byla letošní celotáborovka zdárně ukončena a při večerním opékání buřtíků poděkoval hlavní Viking Jarda (Hlavas) všem klanům za skvělou účast.