Milí rodiče,

hlásíme se vám opět po roce z tábora na Supím vrchu. Omlouváme se za zpoždění, ale byli jsme velice zaneprázdněni chodem tábora. Pokusíme se Vám nyní posílat zprávy a fotky častěji.

V pondělí děti dorazily v pořádku, po příchodu do tábora se seznámily se svými vedoucími a byly rozděleny do pěti oddílů. Pak se vrhly na své stany a zabydlely se v nich. První den proběhl v duchu seznamování, vyrábění jmenovek na stany a vyrábění oddílových vlajek, služby se chopil pátý oddíl.

Úterní dopoledne hrály oddíly různé hry na hřišti či v lese, a protože bylo velké teplo, tak se děti i koupaly v táborovém bazénku. Bohužel koupaliště pod Janovičkami je letos v rekonstrukci, musíme tedy vzít zavděk jen tím naším malým. Odpoledne jsme pak zahájili naši celotáborovou hru na téma Mafie. Děti se ocitly v mafiánském městě, seznámily se s mafiánským bossem, který se po roce vrací do svého města, které nachází v nedobrém stavu, a tak hledá novou mafiánskou rodinu, která by město pozvedla. Všechny táborníky jsme rozdělili do celkem sedmi týmů (rodin) a ty pak poznávaly jednotlivé čtvrtě města a plnily první úkoly na celkem devíti stanovištích, získaly tak pro své rodiny první peníze.

Po večerním nástupu jsme se všichni sešli u slavnostního táboráku, zazpívali jsme si naše oblíbené písně a mohli jít spát až po večerce.