1.oddíl

sobota

Dopoledne po službě jsme strávili venku, kde jsme se snažili najít zaklínadlo na probuzení princezny. Odpoledne jsme se vykoupali a zbytek času strávili v lese a na hřišti. V noci na nás čekala další etapa celotáborové hry.

neděle

Dopoledne jsme sledovali stupy 3. oddílu, který pro nás připravil šipkovanou. Po tomto výšlapu jsme odpoledne skládali dohromady skřítky a hráli městečko Palermo.

pondělí

Pondělí celé propršelo, takže jsme museli trávit den schovaní ve srubu. Hráli jsme různé hry. Potrénovali jsme i pantomimu a nakreslili plakáty na večerní kino. Po nástupu nás čekalo promítání pohádky „Příběh žraloka“.

2.oddíl

sobota

Sobotní dopoledne jsme začali výukou šifer. Ty se nám totiž před obědem hodili při lesním závodě, kde jsme luštili zašifrovaná přísloví. Po poledním klidu jsme si zahráli pár míčových her a s nadšením jsme se vrhli do bazénu. Po odpolední svačině jsme připravovali trička na batikování. Uvidíme, co nás čeká v noci.

neděle

Nakonec nás včera v noci čekala noční hra. Úkolem mafiánské rodiny bylo utéct z vězení, k tomu nám sloužil pilník, který jsme mohli získat za vydělané peníze, práci a různé propriety jako lano nebo padák, které jsme v práci hledali. Ráno byl budíček posunut na 8 hodinu a my jsme se po snídani vydali na celodenní výlet na Ruprechtický špičák. K cestě nás motivovala hlavně vidina obchodu v Meziměstí, kde jsme si zakoupili dobrůtky. Celý výlet jsme úspěšně a (skoro) bez remcání zvládli a v pořádku se vrátili do tábora.

pondělí

Pondělí byl první den, kdy nám nepřálo počasí. Celý den pršelo. Dopoledne jsme strávili obdobou hospodského kvízu, který nás bavil. Dozvěděli jsme se spoustu novinek nejen o táboře, ale všeobecné dovednosti. Po obědě jsme zhodnotili, kdo z nás umí nejpřesněji seknout sekerkou a zatlouct hřebík na co nejméně úderů. Před svačinou jsme si ještě někteří zopakovali, jiní se naučili základní uzly. Zbytek odpoledne jsme strávili hraním deskových her a vybarvováním obrázků.

3.oddíl

sobota

Dopoledne jsme běželi závod v lese o diplomy a odpoledne jsme vyrazili procházkou přes Benešov u Broumova do Broumova na farmu Wenet. Moc jsme si to užili, obdivovali jsme krásná zvířata a nejlepší byla moznost si také něco nakoupit v místních automatech na dobrůtky. Večer, nebo spíš v noci, nás čekala celotáborová noční hra.

neděle

Nedělení dopoledne jsme odstartovali přípravou šipkované pro nejmladší oddíl, která nám zabrala více času, než jsme čekali. Po příchodu jsme se schovali do tee-pee, aby nás „pronásledovatelé“ mohli najít. Poté jsme do oběda hráli hry právě v tee-pee. Po obědě jsme si zaběhali hádankový závod a soutěžili v „Kimovce“. Ve zbylém čase jsme hráli různé hry, jako například Hu-tu-tu-tu.

pondělí

V pondělí jsme měli druhou službu, takže jsme plnili povinnosti s ní s pojené. Díky nezvykle špatnému počasí jsme byli mnohem víc mokří, o to hůře jsme schli.

4.oddíl

sobota

Sobota se nesla ve znamení služby. Prohodili jsme si ji s 5. oddílem, protože byli na puťáku. Zkoušeli jsme si další z táborových dovedností, a to rozdělání ohně. Všem se to nakonec povedlo. Také jsme si vázali trička na batiku a hráli karetní hry. V noci nás pak čekalo noční pokračování celotáborové hry a oblíbené noční hlídky.

neděle

Neděle byla dost odpočinková po náročné noci. Vedoucí si pro nás připravili „Kimovku“ a dále jsme hráli lidské „Člověče, nezlob se“. Odpoledne jsme pak ještě zvládli míčové hry a autobus.

pondělí

Po propršené noci jsme se probudili do stejně propršeného rána. Jelikož teda nešlo hrát venkovní hry, tak jsme si potrápili mozky ve vědomostním kvízu. I když jsme některé věci v něm nevěděli, tak jsme byli rádi, že nás naši vedoucí něco naučili. Po obědě jsme si ještě zahráli v jídelně plácanou, elektrárnu a město, jméno, zvíře… 

5.oddíl

sobota

V sobotu jsme opět chvíli po snídani odcházeli z chaty a vraceli se zpět do tábora z puťáku. Od chaty jsme šli pěšky cca 10 km (1 Maina) do Božanova, odkud jsme jeli autobusem do Broumova a z Broumova jsme pokračovali autobusem do Janoviček, odkud jsme došli do tábora kolem 14. hodiny (3 a ½ Maina), poté jsme si dali pozdní oběd a po něm prodloužený „polední klid“.

(napsali Luki a Anička)

neděle

Včera jsme měli noční hru, takže jsme šli spát až dnes po půlnoci. Naštěstí je neděle, takže jsme vstávali až v 8 hodin (takže ve 2 mainy). Hodné kuchařky nám nechali medové máslo, které jsme kvůli puťáku nestihli. Protože máme dneska službu, tak jsme po obědě vše umyli, usušili a uklidili. Pak jsme se koukali, jak nám naši vedoucí slunečník a sami jsme přispěli dopravou kamení. Po klidu jsme šli připravovat svačinu – zeleninu. Poté jsme vše uklidili a měli jsme volno. Potom jsme připravovali na oběd, popřáli „dobrou chuť“ vedoucím a naobědvali jsme se i my. Hned na to jsme zase uklízeli. O poledním klidu jsme si i s vedoucími zazpívali písničky, které byly doprovázeny hrou na kytaru. Po svačině jsme vše zase umyli a uklidili a začali se připravovat na teplou sprchu. Vše jsme stihli dávno před večeří, takže jsme měli chvíli volno. Ještě před večeří jsme stihli nastrouhat brambory. U večeře jsme hromadně poděkovali kuchařkám za jídlo. Po umytí a uklizení všech věcí jsme chvilku jako mafiánské barevné týmy soutěžili o území. A po nástupu jsme mohli jít spát a odpočinout si na noční hlídku. (autorkou zápisu je Anička Peřinová)

pondělí

Dnes bohužel celý den pršelo, tak jsme celé dopoledne byli ve vojenčáku. Hráli jsme karty, povídali jsme si, nebo jsme dospávali noční hlídku. Po obědě jsme se přesunuli do srubu, kde jsme hráli různé karetní hry. Po svačině jsme si navzájem vyznávali lásku a poté byla večeře. Po večerním nástupu jsme všechny oddíly měly filmový večer, který pro nás připravili vedoucí. Promítal se film „Příběh žraloka“. Poté jsme se přestěhovali na půdu do srubu a usnuli. (autorkou zápisu je Verča Špičáková)