1.oddil

Nedělní dopoledne se u prvního oddílu neslo v duchu stavby domečků v lese, a nutno dodat, že vznikla úžasná architektonická díla. Odpoledne jsme se věnovali různým sportovním hrám a prošli jsme táborovým kvízem.

Začátek nového týdne zastihl členy prvního oddílu v dobré náladě. Dopoledne jsme si mimo jiné zkusili projit poslepu cestu lesem, odpoledne nás pak čekala oblíbená hra všech vedoucích i dětí – bobřík neviditelnosti. Před skvělou večeří v podobě krupicové kaše jsme se od naší zdravotnice dozvědeli spoustu zajímavých informací o první pomoci.

2.oddil

Sobota 6.8. Zaslouženě jsme dnes spali ve vojenčáku. V noci byl přepad, který nás sice probudil, ale z postele nevyhnal. Dopoledne si pro nás vedoucí připravili kimovku, hráli jsme bingo a učili se morseovu abecedu. Po obědě jsme jeli na výlet do Broumova do zahrad u kláštera a na hřiště.

 

Neděle 7.8. Ráno znovu nebyla rozcvička, paráda! Dopoledne jsme hráli evoluci, revoluci a mrazíka. Po obídku nám naši vedoucí udělali radost a hráli jsme bobříka neviditelnosti, kdy jsme chvílemi opravdu vidět nebyli. Do večeře jsme už jen hráli míčové hry.

Pondělní ráno jsme začali přehazkou a chůzí poslepu po provázku v lese a vítali Lukyho, který se nám vrátil od babičky. Před obědem jsme hráli trojnožku, mrazíka a vázali trička na batikování. Po obědě jsme vyrazili na farmu Wenet do Broumova, kdy jsme statečně jednu cestu šlapali, i když nožky bolely. Na farmě to bylo prima a nakrmili jsme všechny zvířátka, co jsme mohli.

3.oddil

Ráno jsme se vzbudili po přepadu a do deště. Hráli jsme aktivity. Zpestřili jsme si deštivé dopoledne hrou “rande”, kde jsme si každý napsal tři slova, které jsme zamíchali, potom jsme si vylosovali dvojici, tři slova a museli jsme vytvořit konverzaci jako kdybychom byli na rande. Po obědě jsme si zahráli pyramidy. Před svačinou jsme začali hrát bobříka neviditelnosti až do večeře. Každý z nás si musel u jiných oddílu domluvit, aby mu přinesl svačinu.

8. Den V pondělí nás opět čekala služba, hurá. Takže den plný mytí, sekání dřeva a topení. Vedle toho jsme si ale také zahráli znovu plácanou, týmového peška a revoluci. Večer nás čekala hlídka. Mohli jsme si při ní rozdělat oheň a společně u něj spát… Pokračování příště

4.oddil

Sobota okolo 1 hodiny ráno nás přepadli a ukradli prvnímu oddílu vlajku. Skoro celý oddíl vyběhl ven zachraňovat vlajku až na Vaška, Michala, Tondu a Tomáše, protože se moc báli jít v noci ven ze stanu. Celou noc pak dost pršelo, takže nebyla rozcvička ani nástup… naštěstí. Poté jsme se učili Morseovu abecedu a vázání uzlů v Tee-Pee a poté následovala Supáčská plácáná. Po obědě o poledním klidu se uspořádalo velkolepé finále, ve kterém dominoval pouze jeden tým – tým chlapců a nesli jméno Kaďáci. Odpoledne jsme strávili hrou, u které jsme se moc pobavili.

Neděle (včera v noci jsme spali pod širákem a Sůša nám povídal horrorové příběhy a od rána do večera jsme měli službu při které nám Sůša hrál na ukulele mezitím co jsme myli nádobí, štípali dřevo a nebo topili pod turbokotlem. Den jsme ukončili noční hrou šibenice kde jsme běhali za vedoucími a ptali se jich na písmena.

V pondělí jsme vykročili z postele špatnou nohou a byli jsme unavení po celý den. Dopoledne jsme běželi závod „Pyramidy“ a soutěžili jsme v Kimovce. Potom jsme do oběda hráli různé hry. Po obědě nám vedoucí vysvětlili novou hru, která je dlouhotrvající a tajně určili „vrahy“. Po svačině jsme vyrazili na Apaluchu, kde probíhalo školení na střelbu, která nás čeká zítra ráno.

5.oddil

7.den Dopoledne jsme hráli hry, které prohloubily naši důvěru v oddíle. Po obědě jsme se sbalili karimatky a spacák a následně jsme vyšli na puťák. Došli jsme na Ruprechťak, kde jsme také přespali.

8.den Ráno, jsme sbalili spacáky a šli jsme už rozhledny. Dole, kousek pod rozhlednou, na nás čekal Jarin s pitím a snídaní. Po snídani jsme se vydali zpátky do tábora. V táboře na nás, po dlouhém puťáku, čekal výborný guláš. Odpoledne hrál náš oddíl Bobříka neviditelnosti. Po Bobříkovi jsme šli společně s 4. oddílem na poučení o bezpečnosti se zbraněmi.