1.oddil

 1. den – pondělí 31. 7. – Jako každý rok se i letos noví taborníci 1. oddílu seznámili s táborem. Ti zkušení si to rádi zopakovali. Potom jsme se potřebovali poznat i navzájem v oddíle,proto jsme hráli několik seznamovacích her.
  Napsat Kristýna Juračková
 2. den – úterý 1. 8. – Hráli jsme hry v táboře i v lese jak nám to jen počasí dovolilo. Nezalekli jsme se a vyrazili i na kratky průzkum. Museli jsme odložit táborák, na který se těšíme,ale pilně trénujeme táborové písničky.
 3. den – středa 2. 8. – Dopoledne jsme se užívali oddilove hry a pustili jsme se do budování domečků v lese. Odpoledne jsme se společně se všemi dětmi věnovali celotaborové hře. Hned v první hře jsme byli nejdůležitějšími členy ve svých Společenstvech,běželi jsme pro vlajku a určili jsme pořadí pro další hry.
 4. den – čtvrtek 3. 8. – Většina z nás ve čtvrtek poprvé zažila táborovou službu. Vyvesili jsme oddilovou vlajku. Všechnu práci jsme zvládli a užili si i zábavu. Velcí kluci nás naučili sekat dřevo a taky jsme se prošli mimo tábor do obce Heřmánkovice.

2.oddil
Pondělí 31.7.
Letošní příjezd byl opět plný očekávání jako každý rok. Pro spoustu z nás to byl vůbec první příjezd na tábor v životě. Hned při příjezdu jsme byli rozdělení do oddílů. Náš 2. oddíl se skládá zе 3 holek a 7 kluků. Takovou malou zvláštností je, že tu máme dvoje dvojčata. První oddílové aktivity se točily okolo seznamování. Poté jsme si připravili jmenovky a oddílovou vlajku.

1.8.
V úterý jsme měli plný program s různorodými činnostmi. Ráno jsme se v oddíle věnovali dodělávání oddílové vlajky, na které jsme společně pracovali. Poté jsme si zahráli hru „Rybičky, rybáři“, která nás skvěle pobavila a zahřála. Po obědě jsme se vydali do městečka Palermo, kde jsme řešili různorodé zločiny. Odpoledne jsme se zapojili do Vědomostního běhu, kde jsme si ověřili naše znalosti z různých oblastí. Následovaly logické hry, které nás prověřily v kreativitě. Na závěr jsme se přesunuli do vojenského stanu, kde jsme hráli několik her. Celkově jsme si užili skvělý a plnohodnotný den plný zábavy a poznávání nových věcí.
2.8.
Středa se nesla ve znamení táborové služby. Začátkem služby je vždy vyvěšení oddílové vlajky. Dopoledne jsme vedle služby stihli i běhací scrabble. Samozřejmě jsem umyli i hory nádobí, což pro některé byla novinka. Po obědě se konala celotaborová hra. V ní jsme vařili jídlo na ohni a poté jsme viděli nádherný muzikál od našich vedoucích, kterým jsme se snažili inspirovat pro naše následující scénky.
Službu jsme jako obvykle zakončili noční hlídkou, která byla trochu deštivá.
3.oddil

 1. den
  Přijeli jsme do tábora a rozdělili jsme se do oddílů, pak jsme si rozebrali stany. Hráli jsme různé seznamovací hry. Poté jsme dělali oddílovou vlajku a jmenovky na stan.
 2. den
  Ráno jsme vstali a měli rozcvičku. Po snídani jsme hráli různé hry. Jelikož jsme dnes měli službu, tak jsme po obědě umývali nádobí. Po poledním klidu jsme běhali po lese pamatovací závod s obrázky. Po svačině jsme škrabali brambory. V noci jsme měli hlídku.
 3. den
  Po snídani jsme šli do lesa a hráli tichošlápka a poslepu jsme se fixou snažili trefit střed terče. Po svačině jsme hráli hutututu a vybíjenou. Odpoledne přišla celotáborová hra. Kluci po večeři hráli “kebab ligu.”
 4. den
  Ve čtvrtek jsme šli na celodenní výlet na Hvězdu. Výlet se nám všem moc líbil a bavilo nás to. Vrátili jsme se do tábora před večeří. Po večeři jsme šli do sprchy.

4.oddil
31.7.2023 okolo půl jedenácté sem přijeli táborníci . Všichni jsme se seznámili a zabydleli. Potom jsme vymýšleli název oddílu a nakonec jsme vymysleli SPOLEČENSTVO RŮŽOVÉHO PLAMEŇÁKA.
Mezitím nás napadl pokřik vlajka a maskot. Potom jsme pověsili oddílovou a táborovou vlajku. Večer jsme hlídali u stožáru naši vlajku a chtelli jsme přepad ale boužel nebyl. A tím 1.den skončil.
2.den
1.8.2023 ráno jsme neměli rozcvičku protože jsme byli po hlídce. Potom byl ranní nástup a sundali jsme naši vlajku ze stožáru. Hráli hsme hodně her např. hutututu, pantomima atd. Hry jsme hrály v poctatě celý den a nakonec jsme spali ve Vojenčáku
3.den
2.8.2023 ráno jsme si udělali rozcvičku a jako každý den ranní nástup, po nástupu jsme šli na snídani a celý den jsme hrály hry a taky jsme měli ochutnávku. Nakonec jsme se domluvili že budeme spát v Tee-Pee a tím skončil 3. Den

5.oddil
1.8.2023 Dneska jsme hráli spoustu zábavných her, které kvůli dešti probíhaly ve vojenčaku a když nepršelo, tak venku. Během odpoledne jsme pomohli chystat táborák. Potom jsme si dali skvělou véču. Potom jsme vyzvali na football match pár kluků(bylo jim 10) a v prvním kole kebabské ligy jsme je podrtili 5:3, střelci:Michal Hošek 2x, Šamšik Škoda 2x,Tomáš Bédi 1x. Druhé kolo kebab ligy se koná 2. srpna mezi týmy Kebábci FC a FC Tmobile. Nakonec se měl odehrát táborák, ale kvůli vydatnému dešti se tak nestalo.🔥
2.8.2023 Dneska jsme hráli slepý, němý, bezruký a beznohý a museli jsme s tím hrát různé hry a jíst svačinu a oběd. Naše spolupráce docela fungovala. Odpoledne jsme měli celotaborovku a museli jsme uvařit jídlo a udělat scénku. Po večeři jsme vyrazili na noční pochod a došli jsme někam k lomu.

3.8.2023 Dnešek začal nepříjemným návratem z nepovedeného nočního pochodu. Začalo hodně pršet, a tak jsme se museli vrátit do tábora. Šli jsme od půlnoci do asi tří hodin ráno. Téměř celé dopoledne jsme odpočívali. Odpoledne jsme hráli hry (například hru jménem Danda, kámen, nůžky, papír a jednu která se moc nepovedla). Místo ní jsme si zahráli volejbal a přehazovanou. Dál bylo na plánu finále Kebabské Champions League🌯. Zápas dopadl ve prospěch FC T-mobile, vedeným trenérem Filipem Vítem a kapitánem Tomášem Bédim. Sestava: Miguel Hošek, Šamšik Škoda,Tonda Timura,Tomáš Bédi,Václav Leugner,Štěpán Jiří Beneš, [Fanda Pěkný]. Výsledek: 4:2
Střelci: Škoda hattrick, Miguel Hošek 1x. Man of the match: Šamšik Škoda👑. Zápas se odvíjel ze začátku klidně, ale potom se zvrtl ve vyhrocený zápas plný faulů, červených karet a ragů mr. Hajziho. Kapitán týmu se málem zranil uprostřed zápasu, kdy Hejzi fauloval zezadu a byl vyloučen. Tonda Timura se ale hrdinně pomstil a zachránil situaci. Šamšik málem neudržel nervy na uzdě a začal nosit všechny kolem. Zápas ale dopadl dobře a pořádně jsme výhru oslavili.