1.oddil

  1. den – neděle 6. 8. – Další den,kdy zaháníme déšť,jsme opět strávili především ve srubu. Nanečisto jsme si zkusili,co bychom dělali na výletě jen s mapou a buzolou. Zkoušeli jsme skládat různé jednoduché origami a den nám utekl jako nic.
  2. den – pondělí 7. 8. – Se začátkem druhého týdne se počasí začalo lepšit. Mohli jsme jít hrát ven hry bez pláštěnky a konečně jsme dodělali naše lesní domečky. Odpoledne jsme si zahráli různé hry venku, abychom si zase trochu zaběhali.
    Kristýna Juračková

2.oddil

Neděle navázala na sobotu opět deštěm. Takže opět různé deskové. Někdo si kreslil a někdo skládal origami. Vedoucí si také otestovali naše znalosti tábor a naši paměť.
Pondělí 7.8.
Začátek týdne jsme započali službou. Mytí, sekání, otírání, topení atd. Během služby jsme stihli i bobrika neviditelnosti. Hlídka byla pak o něco krušnější, protože byla hrozná zima.

3.oddil
Ráno jsme se vzbudili za pořád trvajícího deště. V neděli není rozcvička takže jsme si oddechli .Nástup kvůli dešti nebyl, ale i tak jsme si se čtvrtým oddílem vyměnili službu a přesunuli se na celý den do mycího stanu. Umývali jsme nádobí, kluci štípali dřevo. Ti kteří chtěli si svázali trička na batikovaní a vybrali si barvu. Při sekaní dřeva se naše vedoucí Kája sekla do ruky tak jsme to museli pár hodin zvládnout bez ní. Kristýnce a Matymu začalo kvůli dlouho trvajícímu dešti zatékat do stanu, nebyli sami a tak se muselo vymyslet náhradní spaní. Měli jsme v noci hlídat a tak vedoucí vymysleli, že budeme spát všichni společně ve srubu. Hlídali jsme schovaní pod střechou a zvládli jsme to skvěle.
Napsat Supáč 2023

4.oddil
7.den
Ráno hodně pršelo a tak jsme šli rovnou na snídani. Potom jsme hráli aktivity a bylo to strašně dlouhé. A k obědu jsme měli řízek a hodně jsme si přidávali, protože to bylo výborné !! Potom jsme se domluvili že budeme spát na půdě takže to bylo super.
Tereza
Tereza Suchánková Vítková
8.den jsme ráno šli na střelnici a bylo to tam vážně boží. Stříleli jsme z pěti zbraní, no byli to rány jako z děla ale bylo to dobrý. Odpoledne jsme měli hry na týmy. A o půl noci jsme měli výsadek.Bylo to poprvé co jsme měli výsadek. A když jsme přijeli tak jsme nevěděli kde jsme ale šli jsme prostě rovne za nosem a i přesto ze to bylo delší jše se dostali do tábora. Vasadili nás někde v lese tak jsme šli jen rovně a potom tam byla mapa a rozcesti ták jsme šli směr Hynčice. A po cestě jsme narazili na nějaké červené světlo a to bylo strašně strašidelné.

5.oddil
7.den – Dnes jsme jeli na výlet na střelnici stejně jako minulý rok. Tam jsme měli nejdříve školení po té jsme si mohli po skupinkách zkusit různé zbraně. Poté jsme šli k lidlu poblíž a začali hrát hru, která spočívala v tom, že jsme dostali jednu korunu do skupinky a ty jsme měli proměňovat za různé věci u lidí. Potom, co jsme se vrátili do tábora, jsme si vyprávěli o našich předmětech. Také ale večer, když jsme se už chystali spát jsme zjistili, že jdeme na výsadek, ale v tom ovšem budeme pokračovat až v další zprávě.

8.den – Tuto noc jsme byli na výsadku. První co jsme viděli byl velký hřbitov plný strašidelných hrobů. Nacházeli jsme se v Martínkovicích a díky naší skvělé spolupráci jsme do tábora dorazili ve 3:11. Mezitím se stalo hodně zajímavých věcí. Po příchodu do tábora jsme prospali celé dopoledne. Hráli jsme různé hry, ale na konci dne byla celotáborovka – vodní bitva. Pak jsme se my kluci rozhodli vyzvat “profíky” (tým vedoucích) na volejbal. První set pro nás vypadal marně, ale druhý set jsme je rozsekali. 3. Set jsme zjistili, že naše strana je prokletá, takže o kousek jsme my kluci prohráli na sety 2:1, ale věřte nám někdy je zas vyzvem a vyhrajeme.